Spor

Beşiktaş taraftarına bilet yok!
Beşiktaş Kulübü, UEFA Avrupa Ligi'nde Club Brugge ile deplasmanda oynayacakları karşılaşma için bilet satışı yapılmayacağını açıkladı.
Beşiktaş Kulübü'nün resmi sitesinden yapılan ve kısa sürede taraftarlar arasında büyük yankı yaratan açıklama şöyle:
"UEFA Avrupa Ligi 3. Turunda Club Brugge ile 12 Mart'ta Belçika'da oynayacağımız ilk müsabaka için, kulübümüze 1350 adet bilet ayrılmıştır. Türkiye 'den ve Avrupa'dan çok sayıda taraftarımızın bu önemli müsabakada Beşiktaşımızı desteklemek için tribünde olmayı arzuladığını görüyor ve bundan gurur duyuyoruz.Ancak elimizde olmayan nedenlerden dolayı, sınırlı sayıdaki bilet ile bu talebi karşılamak mümkün olmayacaktır.Kulübümüze ayrılan 1350 biletin; kurum içi ihtiyaçlar, resmi seyahat organizasyonumuz BJK Travel, derneklerimiz ve taraftarlarımızın yoğun talepleri düşünüldüğünde çok yetersiz kalacağı aşikârdır.
Elimizden olmayan bu üzücü durum nedeniyle, deplasmandaki Club Brugge maçı için bilet satışı yapılmayacağını, taraftarlarımızın ve kamuoyunun dikkatine sunarız.Renklerimize gönül veren tüm taraftarlarımızı Beşiktaşımızın 112. doğum günü olan 19 Mart 2015 Perşembe günü, Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki rövanş mücadelesine davet ediyoruz."
CLUB BRUGGE'DEN EKSTRA BİLET TALEP EDİLECEK
12 Mart'taki ilk maç için Belçika'ya gitme hayali kuran taraftarlar da bu duruma isyan etti. Taraftarlar isyanlarını dile getirmek için kulüp telefonlarını kilitledi.İlk etapta Club Brugge'a mail atarak daha fazla bilet talep eden Beşiktaş yönetimine Belçika'dan olumsuz yanıt geldi.
Siyah beyazlı yetkililer, UEFA kuralları gereği stat kapasitesinin belli oranında bilet ayrıldığını ve çarşamba günü Club Brugge yetkilileri ile bir araya gelerek yeniden ekstra bilet talebinde bulunacaklarını belirttiler.
DHA


Başa dön tuşu