Beş bıçak darbesi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Beş bıçak darbesi

GÖĞÜSÜNDE VE KARNINDA… Girne’de Gül Sokak 27 numaralı evde, bakıcısı ile birlikte kalan Mehmet Emin Dağaşanlar, saat 22.00 sıralarında komşusu tarafından evinde ölü bulundu. Dağaşanlar’ın karın boşluğunda üç, mide ve karaciğer kısmında ise birer bıçak darbesine rastlandı

KISMI FELÇLİ… 1950 doğumlu 63 yaşındaki Dağaşanlar, uzun yıllar İngiltere’de yaşamış ve kuyumculuk yapan bir iş adamı olarak biliniyordu. 3 yıl önce İngiltere’deki kuyumcu dükkanını kapatarak KKTC’ye kesin dönüş yapan Dağaşanlar’ın kısmı felci olduğu öğrenildi


KIZI MERAK EDİNCE… Dağaşanlar, dün saat 16.00’da kızı ile telefonda konuşurken kapısı çaldı, “Ben seni ararım kızım” diyerek telefonu kapattı. Uzun süre telefon bekleyen İngiltere’deki kızı, merak etti, komşusunu aradı. Saat 20.30 gibi eve giden komşusu, Dağaşanlar’ın cesedi ile karşılaştı. Dağaşanlar’ın iki çocuğu olduğu ve ikisinin de İngiltere’de yaşadığı öğrenildi
 

Ayhan DARCAN
Girne’de Gül Sokak 27 numaralı evde, bakıcısı ile birlikte kalan Mehmet Emin  Dağaşanlar, saat 20.30 sıralarında komşusu tarafından evinde ölü bulundu. Dağaşanlar’ın göğüs karın boşluğunda üç, mide ve karaciğer kısmında ise birer bıçak darbesi ile öldürüldüğü tespit edildi.
63 yaşındaki Dağaşanlar, uzun yıllar İngiltere’de yaşamış ve kuyumculuk yapan bir iş adamı olarak biliniyordu. 3 yıl önce İngiltere’deki kuyumcu dükkanını kapatarak KKTC’ye kesin dönüş yapan Dağaşanlar’ın kısmı felci olduğu ve bakıcısı ile birlikte yaşadığı öğrenildi. Eşinden bir süre önce ayrılan Dağaşanlar’ın iki çocuğu olduğu öğrenildi.
Polis Genel Müdürü Birinci Yardımcısı Pervin Gürler, Girne Polis Müdürü Hüseyin Yeşildağlı ve Girne Kaymakamı Gürkan Kara olayın duyulmasının ardından, bölgeye giderek, polis ekiplerinin çalışmalarını yakından izledi.

Hırsızlık mı?
Bugünün ilk saatlerinde de devam eden tahkikat sırasında, polis ilk etapta “hırsızlık” üzerinde durdu.
Dağaşanlar’ın evine hırsız girdiği ve bu sırada öldürüldüğü ihtimalini değerlendiren Girne Polis Müdürlüğü ekipleri, oldukça hassas bir şekilde tahkikatını sürdürdü.
Huzuru için, ömrünün son dönemini KKTC’de yaşamak isteyen ve vatanına kesin dönüş yapan Dağaşanlar, yaşadığı kötü olayla yaşama veda etti.
Gürler açıkladı
Polis Genel Müdürü Birinci Yardımcısı Pervin Gürler, olay yerinde medyaya kısa bir açıklama yaptı.
Dağaşanlar’ın beş bıçak darbesi ile öldürüldüğünü ifade eden Gürler, ekiplerin kısa sürede olayı aydınlatmak için yoğun bir çaba harcadığını söyledi.

Kızı ile konuşurken…Havadis’in görgü tanıklarından derlediği bilgilere göre, dün saat 16.00 sıralarında İngiltere’de bulunan kızı ile telefonda görüşen Dağaşanlar, “Kapı çalıyor, ben seni ararım” diyerek telefonu kapattı.
Uzun süre babasının telefon etmesini bekleyen kızı, ardından Dağaşanlar’ın komşusunu arayarak, “Babam beni arayacaktı, aramadı. Merak ettim eve bakar mısınız?” diye rica etti.
Dağaşanlar’ın Gül Sokak’ta bulunan komşusu eve girmesi ile birlikte, saat 22.00 sıralarında felaketle karşılaştı.
Ardından polisi arayan komşusu, acı haberi verdi. Yapılan tahkikatta, ilk belirlemelere göre, Dağaşlanlar karın, mide ve göğüs bölgesinden beş kez bıçaklanarak öldürüldü.
Yaklaşık üç yıl önce KKTC’ye kesin dönüş yapan Dağaşanlar, İngiltere’de de uzun yıllar kuyumculuk yaptı. Dağaşlanlar’ın ölümü, KKTC yanında, olayın duyulması ile birlikte, İngiltere’de de büyük üzüntü yaşanmasına neden oldu.
 

Mahalleli şok yaşadı
Bölgede sevilen biri isim olan ve birçok kişi tarafından da Koreli olarak tanınan Mehmet Emin Dağaşanlar’ın öldürülmesi büyük bir şok etkisi yaptı.
Girne polisi, iki gece önce Lapta’da işlenen cinayetin ardından, dün akşam da Girne’de işlenen cinayet için tahkikat yaptı.
Gül Sokak sakinleri ise, Dağaşanlar’ın öldürüldüğüne inanmak istemedi. 65 yaşındaki Dağaşanlar’ın kendi halinde, kısmı felçli ve herkesle iyi geçinen bir yapıda olduğunu belirten mahalleli, “İnanamıyoruz. Koreli çok iyi bir insandı. Kimseye zararı yoktu. Öldürülmeyi hak etmedi” dedi.

“Satıp kaçacağım…”
Bir komşusu da, Dağaşanlar’ın son dönemlerde, KKTC’deki genel durumdan şikayetçi olduğunu sık sık ifade ettiğini söyledi.
Aynı komşusu, “Evimi de iş yerimi de satıp kaçacağım. İngiltere’ye dönmenin vakti geldi” ifadesini  kullandığını anlattı.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar