Bengihan: Cuma günü mesai bitimine kadar yanıt gelmezse pazartesi günü şok eylemlere başlayacağız - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Bengihan: Cuma günü mesai bitimine kadar yanıt gelmezse pazartesi günü şok eylemlere başlayacağız

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, “Göç Yasası” olarak adlandırılan 47/2010 sayılı Kamu Çalışanlarının Aylık (Maaş-Ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenmesi Yasası hakkındaki talep ve önerilerine Cuma günü mesai bitimine kadar yanıt gelmemesi halinde sendikaların pazartesi günü şok eylemlere başlayacağını bildirdi.

Bengihan 18 sendika adına yaptığı yazılı açıklamada, yasa hakkında Maliye Bakanlığı yetkilileriyle yaptıkları görüşme ve bu konudaki taleplerine bugün itibarı ile herhangi bir geri dönüş yapılmadığını kaydetti.


Cuma günü mesai bitimine kadar yasa hakkındaki talep ve önerilerine yanıt veya bir toplantı daveti gelmemesi durumunda sendikaların pazartesi günü şok eylemlere başlayacağı uyarısında bulunan Bengihan, bunun sorumlusunun hükümet olacağını belirtti.

Ortak açıklamada imzası olan sendikalar şöyle:

“KTAMS, KAMUSEN, KAMU-İŞ, KTÖS, KTOEÖS, TÜRK- SEN, DEV-İŞ, HÜR- İŞ, BES, KOOP-SEN, GÜÇ-SEN, VERGİ- SEN, TIP-İŞ, MALİYE-SEN, DAÜ-SEN, DAÜ BİR-SEN, BASIN SEN, ÇAĞSEN”

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar