Benfica Yüksekten Uçuyor! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Spor

Benfica Yüksekten Uçuyor!

Benfica Yüksekten Uçuyor!

Benfica'nın Fenerbahçe'yi Estadio da Luz Stadı'nda en az 3 gollü farkla yeneceğine inanan Portekizliler, bu sonucun normal olacağını düşünüyor.

Portekiz'in önde gelen spor gazeteleri, Benfica'nın 23 yıllık final hasretine 2 Mayıs gecesi son verileceğirni vurgulayıp takımlarının Fenerbahçe karşısında sahadan farklı galip gelmesini istediler. Gazeteler, Sven Goran Eriksson yönetimindeki Benfica'nın 1983 yılında Atina'da Olympiakos karşısında yine aynı sonuçla deplasmanda 1-0 kaybettiğini hatırlatarak "Rövanşta Yunanlılar'ı sahadan silerek 3-0 galip gelmiştik, aynı ruhu Türkler karşısında da bekliyoruz" yorumunu yaptılar.


Desporto gazetesi, "Final için 23 yıl bekledik, artık bize sadece final değil, kupa yakışır" sözleri ile direklerin koruduğu ilk maçta Benfica'nın avantajlı bir skorla evine döndüğünü yazdı. Benfica'nın eski futbolcularından Panaire de Record gazetesindeki haberde, "Türklere cehennemin nerede olduğunu gösterin" çağrısı yaparak 1-0'lık mağlubiyetin önemli olmadığını savundu. Panaire, Estadio da Luz'u dolduracak olan seyircilere "Takımınıza güvenin ve onları destekleyin, biz bu mağlubiyetin üstünden geliriz" sözlerini sarfetti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar