Belediyelerin derdi fiyat - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Belediyelerin derdi fiyat

BAŞKANLAR SUYU GÖRÜŞTÜ: Türkiye’den gelen suyun fiyatının ve ihale sürecinin belirleneceği bugünlerde Belediyeler Birliği de su gündemli toplantılar yaparak suyun geleceği ile ilgili yol haritası belirleme çabasında. Belediye başkanları suyun fiyatlandırması konusunda görüşlerini ortaya koydu

Bertuğ TOPAL

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]T[/dropcap]ürkiye’den gelen suyun fiyatının ve ihale sürecinin belirleneceği bugünlerde Belediyeler Birliği de su gündemli toplantılar yaparak suyun geleceği ile ilgili yol haritası belirleme çabasında.


Dün öğle saatlerinde Belediyeler Birliği’nde toplanan belediye başkanları suyun fiyatlandırması konusunda görüşlerini ortaya koydu.

 

Çekinceler iletildi

Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Yalçın Benli başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda tüm belediye başkanları suyun fiyatlandırılması ve bölgelere verilmesi konusundaki çekincelerini iletti, görüş alışverişinde bulundu.

 

Benli açıklama yapmadı

Gönyeli Belediyesi Başkanı aynı zamanda Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Yalçın Benli, toplantının sonunda basına açıklamada bulunmadı. İleriki günlerde bir açıklama yapması beklenen Benli, önceki günlerde Türkiye’den gelen suyu Gönyeli halkına vermeye hazır olduğunu ifade etmişti.

 

Su konusunda itiraz yok

Belediyeler Birliği’nin su gündemi ile gerçekleştirilen toplantısında hiçbir belediye başkanının su konusunda itiraz noktasında olmadığı öğrenildi. Tüm belediye başkanlarının Türkiye’den gelen suyun bölgelerine verilmesi konusunda hem fikir olduğu ancak belirlenecek fiyatın kritik bir durum olduğu kaydedildi.

 

Bakana tepki var

Yine Belediyeler Birliği toplantısında elde edilen bilgiye göre bazı belediye başkanlarının Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun yaptığı “Biz 15 Mayıs’ta Lefkoşa, Lapta, Gönyeli ve Mağusa’ya suyu vermeye hazırız” açıklamasına tepki gösterdiği ifade edildi. Toplantıda belediye başkanlarının söz alarak bu konuyu değerlendirdiği ve konunun sadece bakanın inisiyatifinde olan bu konu olmadığı belediyelerle istişare yaptıktan sonra bu açıklamayı yapmasının daha doğru olacağının belirtildiği öğrenildi.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar