Başpınar Yeniden Hayat Bulacak... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mayıs 19, 2024
Kıbrıs

Başpınar Yeniden Hayat Bulacak…

Başpınar Yeniden Hayat Bulacak...

Fatma ARSLAN


Değirmenlik Başpınr Restaurant işletmecisi Mahmut Aydın adada bir ilke imza atmak için hazırlanıyor. Projesini Havadis’e anlatan Aydın, “Hedefim büyük. Adada ilk kez canlı alabalık yetiştireceğiz” dedi. Amacının hem bölgeye hem de halka hizmet vermek olduğuna işaret eden Aydın, “Bugüne kadar restoran 5 kez el değiştirdi ve işleten kişiler devamını getiremediler kapatmak zorunda kaldılar. Bu proje ile hem 1984’te kuruyan pınarımız hayat bulacak hem de bölgemiz kalkınacak” ifadesini kullandı.

“Dev proje”
Aydın bu projenın sermayesinin büyük olduğunu vurguladı ve şöyle devam etti:
“Bu proje için büyük yatırıma ihtiyacımız var  ve bunu sağlamak için dört buçuk dönümlük araziyi hükümetten kiralamak istiyoruz .
Gerekli başvuruları yaptık ,eğer onaylanırsa belediye başkanımızdan da çevre düzenlemesi yardım  sözü aldık.”

“Kendin pişir kendin ye”
Projenın sadece restorandan ibaret olmadığını söyleyen Aydın sözlerine şöyle devam etti:
“Çocuklara özel park yeri, çay bahçesi, yürüyüş ve dinlenme yerleri ile tam bir modern piknik alanı havasında olacak. Müşterilerimize özel banglow tarzında yerler ile kendin pişir kendin ye tarzında hizmet verilecek .Özel günlerimizde yine canlı müzik ve eğlenceler düzenlenecek.”

“Özel havuzlarla birlikte hem göze hem mideye hitap edilecek”
Özel havuzlarda yetiştirelecek olan balıkların müşterilerin hizmetine taze bir şekilde sunulacağını belirten Mahmut Aydın, “Son bir yıldan bu yana krizden dolayı durgunluk var. Halkımız artık farklılık ve iyi hizmet istiyor. Kuruyan pınarımız bu bölgenın can damarıydı. Eğer projemiz desteklenirse hem pınarımız tekrar hayat bulacak hem bu sayade yerli halk, turist sayısı artacak. Yaz aylarında birçok turist sırf bu pınarı görmek için geliyor fakat hüzünlü bir manzara ile karşılaşıyorlar maalesef” diye konuştu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar