FutbolSpor

Başkentte Mağusa fırtınası


Maç öncesi MTG Başkanı ile sohbet etme fırsatımız olmuştu. Bugün ya farklı galip gelirsiniz ya da işiniz zordur dedim. O da bana “2 ihtimalli maç diyorsun” dedi.

MTG, Gençlik Gücü’nü 4-2 mağlup etti ancak başkana dediğim gibi oldu bu galibiyet, zor oldu.

İlk devreyi GG 2-0 önde bitirdi. MTG taraftarları takımın oyunundan memnun değildi.

GG’de Prince Boateng ve Debola’nın adam eksilterek ataklar geliştirmesi, Özgür Ongun’un frikikten şutunda kaleci Yusuf’un topu tutamaması, Mağusa ekibini strese soktu.

İlk devre 1 topu direkten döndü MTG’nin ve GG kalecisi Mustafa Dağman da kritik kurtarışlar yanında zaman harcamaya yönelik davranışları başkent ekibinin planlarını gerçeğe dönüştürdü.

Soyunma odasına 2-0 önde giren GG’de 33’üncü dakikada bileği dönerek oyuna devam edemeyen kaptan Ali’nin çıkması çok büyük handikap oldu. Orta alanda 1 mücadeleci ve oyun kurucu oyuncudan oldu GG. Kadro zaten çok alternatifli değil.

Buna karşılık MTG’de ise Halil Turan’ın yerine Türk asıllı Sadık Balarabe’nin girmesi, ardından Gürlü’nün yerine Arif Uysal’ın oyuna dahil olması MTG’te farklı bir enerji verdi.

GG’nin orta saha hakimiyetini kaybetmesinin ardından MTG’nin Dinopeter, Yasin ve Arif Uysal ile hem kanatlardan hem göbekten GG ceza sahasına taşıdığı toplar yeşil-beyazlıların direncini kırdı.

Sahanın yıldızı Dinopeter idi dün. Her iki kanattan taşıdığı toplar, yaptığı ortalar, attığı ara pasları yanında 2 de gol atması MTG’ye hayat verdi. Thankgod Peter’in ilk devre ve ikinci devrede net pozisyonları değerlendirememesi, MTG’nin sonuca ulaşmasını geciktirse de GG kalecisi Mustafa da çok net pozisyonlarda gole izin vermedi.

Maçın son bölümünde GG’de Mehmet Kaygısız’ın kontrolsüz ve bir o kadar da gereksiz tehlikeli hareketi, ayni şekilde Debola’nın rakibini ittirmesi sonucu ikinci sarı karttan kırmızı kart görmeleri, yeşil-beyazlılar için çok ağır sonuçlara neden olabilir.

GG’nin gerek skor 2-0 iken gerekse 2-2 olduktan sonra yakaladığı net pozisyonlarda sonuç alamaması evet bir gerçek olsa da maç bence MTG’nin hakkıydı ve haklı bir galibiyete imza attılar.

Maçın başından itibaren “LEPU”lar diye koro halinde tezahürat eden ve laf atan MTG taraftarları, GG golü attıktan sonra duydukları laflara kayıtsız kalmayıp rakip tribünlere kadar giderek kavga etmeye kalktılar. İki takımın da duyarlı insanları ve başkanları taraftarlarını yatıştırmaya çalışsa da maç sonuna kadar bu gerginlik sürdü ve büyüdü de. Ancak bu tip hareketler MTG’nin ev sahibi olduğu maçlarda yapılırsa şampiyonluk yolunda takıma zarar verecektir. Kendilerinin duymak istemedikleri şeyi onlar da başkalarına söylememeyi bilmelidirler.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı