Basın-Sen: Erdoğan rejimi, Kıbrıslı Türkler’in Türkiye’ye girişlerini engellemeye devam ediyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 10, 2022
KıbrısManşet

Basın-Sen: Erdoğan rejimi, Kıbrıslı Türkler’in Türkiye’ye girişlerini engellemeye devam ediyor

Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir, Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün'ün Türkiye'ye alınmamasını eleştirdi.

Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir, Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün’ün Türkiye’ye alınmamasını eleştirdi.

Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir, yazılı açıklamasında “Kıbrıslı Türk aydınlara uygulanan bu yasaklar karşısında, hiçbir adım atmayan, kendi vatandaşlarına sahip çıkmayan KKTC yöneticileri sessizce bu yaşananları izlerken, biz Basın-Sen olarak sessiz kalmayacağımızı bir kez daha tüm kamuoyuna duyururuz.” ifadelerini kullandı.


Açıklama şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti’nin baskıcı Erdoğan rejimi, Kıbrıslı Türkler’in Türkiye’ye girişlerini engellemeye devam ediyor. Bu rejimin son yasağı da Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün’e geldi ve Düzgün de güvenlik gerekçe gösterilerek Türkiye’ye alınmadı.

Daha önce Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir, Cumhurbaşkanlığı Eski Koordinatörü Ali Bizden, Araştırmacı- Yazar Ahmet Cavit An, Eski Milletvekili Okan Dağlı, Sol Hareket Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan, BRTK Eski Müdürü Aysu Basri Akter ve Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu gibi isimler güvenlik riski gerekçe gösterilerek Türkiye’ye alınmamış, ilk uçakla KKTC’ye geri gönderilmişlerdi. Bugün de günü birlik bir ziyaret için İstanbul’a giden Başaran Düzgün, N-82 kodu gerekçe gösterilerek Türkiye’ye sokulmamış, hava alanında bekletilerek, geri KKTC’ye gönderilmiştir.

Kıbrıslı Türk aydınlara uygulanan bu yasaklar karşısında, hiçbir adım atmayan, kendi vatandaşlarına sahip çıkmayan KKTC yöneticileri sessizce bu yaşananları izlerken, biz Basın-Sen olarak sessiz kalmayacağımızı bir kez daha tüm kamuoyuna duyururuz.

Hiçbir somut gerekçe gösterilmeden Türkiye’ye girişleri yasaklanan tüm diğer aydınlık yüzlerimiz gibi, Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün’ün de yanında olduğumuzu vurgularken, bizi yönettiğini iddia eden yöneticilerin de oturdukları koltukların kendilerine yüklemiş olduğu sorumluluklarını yerine getirmelerini hatırlatıyoruz.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
1
Hahaha
Üzüldüm
4
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar