Başıboş köpekler dehşet saçtı

14
Başıboş köpekler dehşet saçtı

ÜRETİCİ PERİŞAN: Ulukışla’da ağıllara saldıran başıboş köpekler bir ayda 20 küçükbaş hayvanı telef etti. Köpeklerin saldırısı sonucu birçok küçükbaş hayvan da yaralandı. Köyüler, yetkililerin bu soruna çözüm bulmasını bekliyor

Ulukışla’da askerin çöplük olarak kullandığı alanda barınan onlarca başıboş köpek bölgedeki hayvan üreticilerini perişan etti. Aç kaldıkları için ağıllara saldıran bu köpekler bir ayda yaklaşık 20 küçükbaş hayvanı telef etti.
Her sabah başıboş köpeklerin ağıllarına saldırıp saldırmadığı endişesiyle ağılına giden hayvan üreticileri ise artık yetkililerden bu soruna çözüm bulmasını istedi. 

Bayram öncesi üretici mahvoldu…
Kurban bayramı için müşteriler tarafından ayrılan birçok küçükbaş hayvan da başıboş köpeklerin saldırısı sonucu telef oldu. Ayrıca üreticilerin ağılında kalan diğer küçükbaş hayvanların birçoğu da bu köpeklerin saldırısı sonucu yaralandı.

“Kimse ilgilenmiyor”
Havadis’e konuşan Ulukışlalı hayvan üreticileri yetkililerin ilgisizliğinde şikayet etti. Durumu birçok kez ilgili mercilere aktardıklarını kaydeden üreticiler ancak kimsenin gelip ilgilenmediğini söyledi. Üreticiler, “Tek geçim kaynağımız hayvancılık. Onlarda başıboş köpeklerin saldırısı sonucu telef olursa biz ne yapalım” diyerek isyan etti.

Üreticiler ne dedi?

Hatice Akyıl:
9 küçükbaş hayvanım başıboş köpeklerin saldırısında zarar gördü. Bir tanesi öldü. Diğer 8 tanesi yaralı. Dikiş attırdım. Bu ay içinde köyde birçok ağıl başıboş köpeklerin saldırısından zarar gördü. Bizim tek geçim kaynağımız hayvan üreticiliği. Onlarda bu şekilde yok olursa ne yapalım. Kimse bizim halimizle ilgilenmiyor.

Ümit Çağlayan:
Başıboş köpekler ağıllarımıza saldırıp hayvanlarımı öldürüyor. Bir ayda yaklaşık 20 hayvanımızı öldürdüler. Bu soruna artık bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Belediye de bu konuda hayvanları vuramıyor. İlgili merciler bu soruna biz çözüm bulmalıdır.

Salih Şener:
Ağlımıza saldıran başıboş köpekler hayvanlarımızı telef ediyor. Defalarca şikayette bulunduk. Ancak hala önlem alınmadı. Artık soruna çözüm bulunmasını istiyoruz. Bizim geçim kaynağımız hayvan üreticiliği. Kurban bayramı öncesi birçok hayvanımız zarar gördü. Bu köpekler köyün ilerisine atılan çöplerin, içinde yaşıyor. Acıkınca da gelip ağıllarımıza saldırıyor. Bu köpekler askerler tarafından alınıp daha sonra tayinleri başka bir bölgeye çıkınca köyde bırakılıp gidilen köpeklerdir.

Necmi Fidan:
Başıboş köpeklerin saldırısı sonucu birçok hayvanımız telef olup gitti. Biz geçimimizi hayvan üreticiliği ile sağlıyoruz. Kurban bayramı öncesi belki birkaç hayvan satarız diye ümitlendik. Ancak onlarda başıboş köpekler tarafından telef ediliyor. İlgili mercilere defalarca şikayette bulunduk. Artık birinin sesimizi duymasını istiyoruz.

Ulukışla’da askerin çöplük olarak kullandığı alanda yaşayan başıboş köpekler acıkınca köylülerin ağıllarına saldırıyor

Aç kaldıkları için ağıllara saldıran bu köpekler bir ayda yaklaşık 20 küçükbaş hayvanı telef etti. Ayrıca birçok küçükbaş havyanı da yaraladı