SporSürmanşet

Basel Holding Ralli ve Sprint Şampiyonası başladıKuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) Basel Holding ana sponsorluğunda organize ettiği 2022 Kuzey Kıbrıs Ralli ve Sprint Şampiyonası, geçtiğimiz Pazar günü başladı.

Otomobil kurumunun eski rallicilerinden merhum Mehmet Alptürk anısına yapılan Sprint rallisi, Aslanköy Ormanı’nda hazırlanan yaklaşık 7 kilometrelik etapta yapıldı. Hem ralli şampiyonasına, hem de sprint şampiyonasına puan veren yarışta 16 ekip mücadele etti.
Lefkoşa Fina Petrol İstasyonu önünde yapılan seremoni ile başlayan yarışta ardından ekipler Aslanköy’de hazırlanan etabı biri deneme olmak üzere üçer kez geçti.Sprint formatında yapılan yarışta ekipler derece yapmak için iki kez geçtikleri etapta elde ettikleri en iyi dereceye göre sıralandılar. Seyircilerin de yoğun ilgi gösterdiği yarışta, Skoda Fabia R5 ile yarışan Enver Haskasap-Halil Mulla ikilisi günün en iyi derecesini yaptı. Drift NEU Racing Team ekibinin derecesi 5 dakika 34.957 saniye oldu.

Goodyear Racing Team ekibi, Mitsubishi Lancer EVO 9 ile yarışan, Çağkan Bozalanlar-Hasan Odun ikilisi ikinci olurken, TEAM EVO RT takımından, Mitsubishi Lancer EVO 4 ile yarışan, Sadık Bilgimer-Buse Bilgimer ikilisi üçüncü oldu.

İkinci, üçüncü ve dördüncü sırayı sadece 1 saniyenin ayırdığı yarışta genel klasman podyumunu kaçırarak dördüncü olan ekip ise, Canam Maverick X3 ile yarışan Ahmet Kofalı-Hüseyin Önder Palaz ikilisi oldu.

 

Başa dön tuşu