Başbakandan Denktaş'a Tavsiyeler... - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Kıbrıs

Başbakandan Denktaş’a Tavsiyeler…

Başbakandan Denktaş'a Tavsiyeler...

Başbakan İrsen Küçük Demokrat Parti Genel Başaknı Serdar Denktaş'ın açıklamalarına sert tepki gösteren bir açıklama yaptı.

İşte Başbakan'ın açıklaması:


7 Nisan Günü Lefkoşalılar sandık başına giderek başkentin Belediye Başkanı ve çalışma ekibini belirleyecek.
Lefkoşalılar ve Ulusal Birlik Partililer, UBP Başkan Adayı Sayın Hasan Sertoğlu ve ekibine bu görevi vermek konusundaki kararlıklarını zaten ortaya koymuşlardır.
Lefkoşa’nın sorunlarından arındırılması için gerekli, aklın, kaynağın, desteğin ve iradenin oluşturduğu gücün nerede birleştiğini Lefkoşa seçmeni çok iyi bilmekte ve sağlığını, huzurunu, yaratılmak istenen kaosa tercih etmiştir.
Sayın Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş'ın açıklamalarını ve komik çağırısını her Ulusal Birlik Partili gibi bende gülerek karşıladım.
Denktaş’ın, UBP adayının 15 gün daha geç açıklanması nedeniyle meydanı boş sanarak kurduğu boş hayaller, anlaşılıyor ki, siyasi muhakemesini de olumsuz olarak etkilemiştir.
Serdar Denktaş, 20 yıldır Ulusal Birlik Partisi’ne vermeye çalıştığı zarar, kurduğu entrika dolu oyunlar, etik dışı siyasi hareketlerden sonra sanki Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanlığı seçiminde bir iddiası varmış gibi, Ulusal Birlik Partililerden ödünç oy isteme ayıbını da ortaya koymuştur.
Lefkoşa Türk Belediyesi seçimi yarışında geriye düşmüş olmasının yanı sıra, partisinin olası bir Genel Seçimde baraja takılması muhtemel olan Serdar Denktaş’ın, akıl almaz ve haddini bilmez açıklamalarını siyasetteki son çırpınışları olarak değerlendiriyoruz.
Sanki bundan kısa bir süre önce Anavatan Türkiye’nin büyükelçisini çadırlarda haftalarca protesto eden kendi değilmiş gibi, aniden depreşen “Anavatan sevgisi” gibi kutsal bir düşünce şeklini Lefkoşa Belediyesi seçim malzemesi haline getirmeye çalıştığı da ibretle gözlenmektedir.
Bu düşüncenin kurulduğu 1975 yılından beri temsilcisi olan; devletine, bayrağına ve Anavatanına yürekten bağlı olmayı en temel ilkesi olarak benimseyen Ulusal Birlik Partisi’nin sloganlarını çalarak şark kurnazlığına başvurması Ulusal Birlik Partilileri sadece ibretle gülümsetir.
Bu seçim günü öncesinde Sayın Serdar Denktaş’a ülkenin en büyük ve en güçlü partisinin Genel Başkanı ve bir ağabeyi olarak tavsiyem; kendi küçük partisini bir arada tutmak için çalışmalarına devam etsin, büyük partilerle, hele de Ulusal Birlik Partisi’yle ve onun onurlu üyeleri ile uğraşmaya kalkmasın. Haddini bilerek kendi kulvarında kalsın.
Ulusal Birlik Partiler, Sayın Denktaş’ın da çok iyi bildiği gibi onurları için yaşarlar, partilerinin gücünün farkındadırlar ve benim verdiğim yanıtın daha anlamlısını kendisine bizzat vereceklerdir.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar