BasketbolSpor

Başarımız tesadüf değil


Girne Amerikan Üniversitesi Basketbol Şube Sorumlusu Kenan Güvensoy, alt yapı takımlarının başarısını Havadis’e değerlendirdi

A TAKIMA KAZANDIRIYORUZ:

Güvensoy, “Bizim için en büyük başarı alt kategorilerde başarılı olan sporcularımızın A liglerinde oynayabilecek seviyeye gelebilmeleridir ki bu noktada da en başarılı kulüp olduğumuzu söyleyebilirim” dedi

 

Tonguç KOTAK

 

Girne Amerikan Üniversitesi Basketbol Şube Sorumlusu Kenan Güvensoy alt yapı takımlarının başarısını Havadis’e değerlendirdi.

Güvensoy alt yapıya yaptıkları yatırımın karşılığını almaya başladıklarını ve bunun da hem kendi, takımları hem de ülke Basketboluna iyi oyuncular kazandırmaktan mutlu olduğunu söyledi.

 

Alt yapıda iyi

işler yapıyoruz

Girne Amerikan Üniversitesi Basketbol Şube Sorumlusu Kenan Güvensoy, “Altyapılarda elde ettiğimiz başarılar tesadüf değil.  GAÜ Spor Kulübü Basketbol Şubesi olarak öncelikle çok değerli altyapı antrenörlerine yatırım yaptık. Ardından Yetenekli ve gelişime açık sporcular doğru antrenörlerle belli bir plan ve program dahilinde uzun zamandır çalışmaktayız. Bu çalışmalar sadece sportif gelişimleri ile ilgili değil aynı zamanda sosyal gelişimlerini de önemseyen bir anlayışla yapılmaktadır.”diye konuştu.

 

Çok yönlü bir süreç

Güvensoy, “Buna artı olarak  kurumumuzun eğitime verdiği önem  ve anlayışla bu noktada  sporcularımıza verdiği destek ile birlikte sporcularımız sportif başarı elde ederken bir yandan da akademik eğitimlerinden taviz vermeden çok yönlü bir sürecin içinden başarıyla geçmiş oluyorlar. Yarattığımız bu aile ortamı, planlı ve özverili çalışmalar sonucunda bu sezon U14 ve U16 erkek şampiyonluğunun yanına U14 kız takımımız ikinci oldu. Sezonu altyapılarda 2 şampiyonluk ve 1 ikincilik ile kapattık.”açıklamasını yaptı.

 

Hedef A takım

Alt yapılarda başarılı olan sporcuları A takıma kazandırmak olduğunu belirten Güvensoy, “bizim için en büyük başarı bu kategorilerde başarılı olan sporcularımızın A liglerinde oynayabilecek seviyeye gelebilmeleridir ki bu noktada da en başarılı kulüp olduğumuzu söyleyebilirim. Basketbol, yetişmekte olan heyecanlı, genç ve  yetenekli isimlere hazır olsun. “dedi.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı