Spor

Başarılılar taçlandırıldı


AMBARGOLARA DİKKAT ÇEKİLDİ: Siyaset ve spor camiasından birçok ismin ilgi gösterdiği gecede başta Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı olmak üzere bütün konuşma yapanlar, ülke gençliğinin önündeki ambargoların kalkması için mücadeleye devam edeceğini söyledi

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu 2014-2015 Futbol Sezonu Başarı Ödülleri Gecesi, ana sponsor Kıbrıs Türk Petrolleri Limited’in katkısıyla dün Lefkoşa Golden Tulip Hotel havuz başında gerçekleştirildi ve başarılı olanlara ödülleri takdim edildi. Ödül gecesinde ödül almaya hak kazananlara kupa, plaket ve para ödülleri verildi.
Siyaset ve spor camiasından birçok ismin ilgi gösterdiği geceye Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Meclis Başkanı Sibel Siber, Başbakan Özkan Yorgancıoğlu ve Spor Bakanı Menteş Gündüz de katıldı.
Gecede konuşma yapan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ülke gençliğinin önündeki ambargoların kalkması için mücadeleye devam edileceğini söyledi.

2014–2015 Futbol Sezonu KTFF Ödülleri’nin dağılımı şu şekilde oluştu:
Kıbrıs Türk Petrolleri Limited-Ana Sponsor
Ektam Kıbrıs Limited (PEPSİ)-Kıbrıs Kupası Sponsoru
Ektam Kıbrıs Limited (TAMSU)-U15 Ligi Sponsoru
KOLAN British Hastanesi-Sağlık Sponsoru
Başman Group (NIKE Lefkoşa)-Milli Takım ve Resmi Maç Topu Sponsoru
Bayrak Radyo-Televizyon Kurumu-Süper Lig Naklen Yayın Sponsoru
Kuzey Kıbrıs Turkcell-İletişim Sponsoru

Şampiyonluklar:
Pepsi Kıbrıs Kupası Şampiyonu-Yenicami Kulübü (Turan Altay)
Ahmed Sami Topcan Kupası-Yenicami Kulübü

K-Pet Süper Lig
1.Şampiyon Yenicami Kulübü (Turan Altay)
2.Kaymaklı Türk Spor Kulübü
3.Mormenekşe Gençler Birliği Spor Kulübü

K-Pet 1.Lig
1.Şampiyon Türk Ocağı Spor Kulübü (Hasan Topaloğlu)
2.Değirmenlik Spor Kulübü
3.”Play-Off Grubu” Birincisi Binatlı Spor Kulübü

K-Pet 2.Lig
1.Şampiyon Girne Halk Evi Spor Kulübü (Mehmet Kemancıoğlu)
2.Baf Ülkü Yurdu Spor Kulübü
3.“Play-Off Grubu” Birincisi Karşıyaka Spor Kulübü

A2 Süper Lig
1. Şampiyon Yenicami Ağdelen Kulübü (Emre Perçinci)
2.Mağusa Türk Gücü Spor Kulübü
3.Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü

A2 1.Lig
1.Şampiyon Hamitköy Spor Kulübü (Ahmet Sakallı)
2.Türk Ocağı Limasol Spor Kulübü
3.Gençlik Gücü Spor Kulübü

A2 2.Lig
1. Şampiyon Çanakkale Spor Kulübü (Serkan Ekşici)
2.Baf Ülkü Yurdu Spor Kulübü
3.Ortaköy Spor Kulübü

Centilmenlig:
Süper Lig Centilmenlig-Cihangir Spor Kulübü
1.Lig Centilmenlig-Binatlı Spor Kulübü
2.Lig Centilmenlig-Girne Halk Evi Spor Kulübü
A2 Süper Lig Centilmenlig-Doğan Türk Birliği
A2 1.Lig Centilmenlig-Türk Ocağı Spor Kulübü
A2 2.Lig Centilmenlig-Gaziköy Spor Kulübü

Gol Krallıkları:
K-Pet Süper Lig-Kasım Tağman (28 gol)
K-Pet 1.Lig-Yağış Gençay (20 gol) – Bekir Yıldız (20 gol)
K-Pet 2.Lig-Jacques Mbuyamba Mukendi (30 gol)
A2 Süper Lig-Arda Kortay (50 gol)
A2 1.Lig-Mehmet Polat (62 gol)
A2 2.Lig-Halil Dağer (63 gol)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı