Başarı Bursu adayları belirlendi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Kıbrıs

Başarı Bursu adayları belirlendi

2016-2017 öğretim yılında ÖSYM sistemiyle üniversitelere yerleşen ve kaydını yaptırarak dosya açan KKTC yurttaşı, KKTC liselerinden mezun öğrencilerin Başarı Bursu adayları belirlendi.

Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler tarafından yapılan açıklamada, Burs Tüzüğü’nün 11. Maddesi gereğince; T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarına giriş amacıyla gerçekleştirilen merkezi sınava katılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti liselerinden mezun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler arasındaki değerlendirmede puan türünde ilk beşe giren öğrencilere Başarı bursu verildiğini anımsattı.

Öztürkler, açıklanan listeye itirazların, duyuru tarihinden itibaren 15 gün içerisinde, mesai bitimine kadar Daireye yazılı, gerekçeli ve belgeli olarak yapılabileceğini, daha sonra yapılacak itirazların dikkate alınmayacağını belirtti.


Burs Tüzüğü’nün 10(15) maddesi gereği hazırlık sınıfında öğrenim görenlerin, hazırlık sınıfı süresince burs alamayacağını hatırlatan Öztürkler, listeye Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın www.mebnet.net adresli web sitesinden de ulaşılabileceğini söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar