FutbolKıbrısSpor

Baroni rüyası bitti…!


ŞİMDİ GÖZLER ENGİN BAYTAR’DA: Binya ile yola devam eden ve stoper Efe Özarslan ile de 2. yabancı hakkını kullanan Merit Alsancak Yeşilova’da, halen Brezilya’da olan ve bu nedenle de anlaşma zemini sağlanamayan Christian Baroni rüyası bitti. Bugün ülkemize gelmesi beklenen Trabzonspor ve Galatasaray formalarını giymiş orta saha Engin Baytar ile anlaşma sağlamaya çalışacak. Bu anlaşmanın olmaması durumunda ise, forvet Elie Moises N’dekre ile 3. yabancı hakkı kullanılacak

2018-19 futbol sezonu K-PET Süper Liginde, zirve mücadelesi verecek kaliteli kadro oluşturma çalışmalarını sürdüren Merit Alsancak Yeşilova’da, yabancı oyuncu arayışı sürüyor. Geçtiğimiz sezonu; Agustin Gilles Binya, Lomana T. Lua Lua ve Seyi Adeleke ile tamamlayan Merit Alsancak Yeşilova’nın, Doğan Türk Birliği’ne transfer olan Lua Lua ve sağlık sorunları nedeniyle Adeleke ile yollarını ayırması, yabancı oyuncu arayışlarına hız vermesine neden oldu.

 1 formaya 2 aday

Agustin Gilles Binya ile yola devam eden Merit Alsancak Yeşilova, Türkiye 1. Lig takımlarından Karabük Spor’da forma giymiş olan stoper Efe Özarslan’ı kadrosuna dahil ederek, 2. yabancı hakkını kullandı. Bu arada, Christian Baroni rüyası sona eren Merit Alsancak Yeşilova, Elie Moises N’dekre’yi antrenmanlarına çıkartmaya başladı. Merit Alsancak Yeşilova’nın üçüncü yabancı oyuncu ile ilgili son bombası ise, Trabzon Spor ve Galatasaray’da forma giyen orta saha Engin Baytar.

 Öncelik, Engin Baytar olmazsa Elie Moises

Brezilya’dan bir türlü gelmeyen Christian Baroni rüyasının bitmesi sonucu M A Yeşilova 3. Yabancı arayışına hız verdi. Orta saha Engin Baytar’ın bugün ülkemize gelerek transferin resmiyete dökülmesi halinde Merit Alsancak Yeşilova üçüncü yabancısına kavuşmuş olacak. Aksi takdirde, forvet Elie Moises N’dekre’nin transferi gerçekleşecek ve Merit Alsancak Yeşilova’nın yabancı futbolcu  kadrosu tamamlanmış olacak.

Çoşkun KUTAYBaşa dön tuşu