Barçın: Çok büyük bir ekonomik kriz geliyor; "hükümet" uyumaya devam ediyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Barçın: Çok büyük bir ekonomik kriz geliyor; “hükümet” uyumaya devam ediyor

CTP Milletvekili Devrim Barçın “Çok büyük bir ekonomik kriz geliyor; “hükümet” uyumaya devam ediyor” dedi.

Devrim Barçın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Madem TL kullanıyoruz ve TL kullanmamız nedeniyle de halkımız bedel ödüyor, bu bedeli ödememize neden olanlar ile bu süreci konuşmalı, müzakere etmeli ve enflasyon vergisinin tarafımıza ödenmesini konuşma cesaretini göstermeliyiz. Aksi durumda bu ülkede inanılmaz büyük bir ekonomik kriz yaşayacağız.” ifadelerini kullandı.


‼️ ÇOK BÜYÜK BİR EKONOMİK KRİZ GELİYOR; “HÜKÜMET” UYUMAYA DEVAM EDİYOR
⭕️ En ufak bir etkimizin ol(a)madığı, siyasi amaçlı ve bilinçli bir şekilde yanlış uygulanan para politikası sonrasında TL’de yaşanan değer kaybının ve şimdi de “normale” dönüş adı altında ciddi bir talep daralatmaya yönelik uygulanan ekonomi politikalarının bedelini ödüyoruz ve uzun bir süre daha ödemeye devam edeceğiz hepimiz.
⭕️ Peki Türkiye’nin enflasyonu düşürmek adına, talebi daraltma politikasının bedelini biz de öderken ve Güney’den/yurt dışından gelen talebe binaen piyasada talep düşüşü olmaması ile fiyatların artış hızının bizde azalmamasının bedelini ne yapacağız?
⭕️ Elli defa söyledik. Sorun TL’dir, TL’ye yönelik uygulanan yanlış politikalardır diye.
⭕️ Madem TL kullanıyoruz ve TL kullanmamız nedeniyle de halkımız bedel ödüyor, bu bedeli ödememize neden olanlar ile bu süreci konuşmalı, müzakere etmeli ve enflasyon vergisinin tarafımıza ödenmesini konuşma cesaretini göstermeliyiz. Aksi durumda bu ülkede inanılmaz büyük bir ekonomik kriz yaşayacağız.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar