KıbrısManşet

Baltalarla birbirlerine saldırdılar


Kavga eden Onur Rıdvan Uğur ile Mustafa İlker Özhan dün tutuklanarak Girne Kaza Mahkemesine çıkarıldı

 

Devrim DEMİR 

Girne’de önceki gün akşam saatlerinde yaşanan kavga olayı sonrası tutuklanan iki kişi dün mahkemeye çıkarıldı.

Mustafa İlker Özhan ve eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla saldırdığı Onur Rıdvan Uğur, Girne Kaza Mahkemesinde teminata bağlanarak ileride yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Zanlıların işlemiş oldukları suçun hafif suç kapsamında olduğuna dikkat çeken Yargıç Meltem Dündar, zanlıların yurt dışına çıkışlarının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması ve 25’er bin TL’lik kefalet senedi imzaları karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.

 

İhanet kavgası poliste bitti

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğüne bağlı Adli Şubede görevli polis memuru Hüseyin Tosun’u tanık olarak dinletti.

Özhan ile Uğur’un önceki gün Girne’de meydana gelen “tecavüz-i alet taşıma”, “kavga” ve “rahatsızlık” suçlarından tutuklu olduğunu belirten polis memuru Hüseyin Tosun, zanlı Mustafa İlker Özkan’ın, tasarrufunda bulundurduğu baltayı, eşiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla zanlı Onur Rıdvan Uğur’a vurmaya yeltenmesi üzerine iki şahsın kavgaya tutuştuğunu dile getirdi.

Birbirleriyle yumruklaşan ve bağırıp çağıran iki zanlının şikâyet üzerine tutuklandığını ifade eden Hüseyin Tosun, meseleyle ilgili soruşturmanın tamamlandığını belirterek zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı