Balkonda uyuşturucu ziraatı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Kıbrıs

Balkonda uyuşturucu ziraatı

Devrim DEMİR

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesinde görevli polis ekipleri ile Demirhan polis karakolunun birlikte Değirmenlikte bir evde yaptığı operasyonda uyuşturucu ele geçirildi. G.F.’ye ait evde yapılan aramada balkonda saksı içinde kesime hazır 3 kök, evin yatak ve oturma odasında ise şeffaf naylonlara sarılı yaklaşık 2 buçuk gram ağırlığında hintkeneviri ele geçirildi.

Yapılan sorgulamada işlediği suçu itiraf eden G.F. dün tutukluluk talebiyle, Lefkoşa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.


Yargıç Murat Soytaç, zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın yeni başladığına dikkati çekerek 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Polisi görünce emareleri yok etmeye çalıştı

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesinde görevli polis memuru Halil Dümenci mahkemede verdiği ifadede zanlı G.F.’nin hintkeneviri “ziraat ve tasarruf” suçlaması ile tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Halil Dümenci, G.F.’nin  25 Haziran 2016 tarihinde, saat 17.20 sıralarında, Lefkoşa- Değirmenlikte, evine arama yapmak için  giden polisleri fark etmesi üzerine balkonunda saksı içerisinde ekili boyları 40 ile 45 cm arasında değişen toplam 3 kök hintkeneviri bitkisini sökerek balkonundan aşağıya attığı esnada suçüstü yakalandığını  söyledi.

Polis,  zanlının evinde yapılan aramada salon içerisinde yerde taze olan yapraklar ile dolap içerisinde gözlük kutusunda saklı yaklaşık 2 gram hintkeneviri bulunduğunu belirtti.

Polis memuru Dümenci zanlının yatak odasında yapılan aramada ise para cüzdanı içerisinde yaklaşık yarım gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan nargile bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

Mayıs ayında ektiğini itiraf etti

Polis memuru Halil Dümenci,  zanlının gönüllü ifade verdiğini ve bitkileri mayıs ayında ektiği ve ziraatını gerçekleştirdiğini ev içerisinde bulunan maddelerinde konu bitkilerden kesip kuruttuğu yönünde beyanda bulunduğunu söyledi. Zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın devam ettiğini belirten Dümenci, 3 gün tutukluluk talebinde bulundu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar