Kıbrıs

Bakan Özyiğit, Umut Otizm Derneği yetkilileriyle görüştü


Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Mustafa Özerdem başkanlığındaki Umut Otizm Derneği heyetini kabul etti.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, görüşmede Özel Kalem Müdürü Kemal Burgaç da hazır bulundu.

Derneğin 2018 yılının ağustos ayında hayata geçtiğini belirterek yapılan çalışmalar ve projeler hakkında Bakan Özyiğit’e bilgi veren Dernek Başkanı Özerdem, hazırlanan raporu Bakan Özyiğit’e sundu.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit’in özel eğitime verdiği önemin farkında olduklarını belirten Özerdem, Bakanlık ile iş birliği içinde çeşitli çalışmalar yapabileceklerine inanç belirtti.

ÖZYİĞİT

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit de böylesi hassas ve önemli bir konuda dernekleşme yoluna gidilmesinin önemine işaret ederek, dernek yetkililerine teşekkür etti.

Otizm konusunda farkındalık yaratılarak bu yönde çalışmalar yapılmasının son derece önemli olduğunu belirten Özyiğit, bu tür kişilerin kendi kendilerine yeter duruma gelerek topluma kazandırılmasının çok önemli olduğunu vurguladı ve çalışmalarını bu amaç doğrultusunda yürüttüklerini ifade etti.

Bakanlığa ayrılan “Hane Halkına Yardım” kaleminin tümünü de özel eğitime ayırdıklarını anımsatan Özyiğit, bu bütçeyle özel gereksinim duyan öğrencileri taşımak amacıyla iki özel araç alınarak önümüzdeki günlerde devreye konulacağını vurguladı.

Özyiğit, Özel Eğitim Yasasının da öncelikli hedefleri arasında olduğunu belirterek, engelli öğrencilerin alacağı eğitim ve ülkenin genel yaşamına katılımlarını sağlamak adına üzerinde çalışmalar yapılan yasanın son aşamaya geldiğini ve özel eğitimin önümüzdeki günlerde yasal bir zemine kavuşturulacağını belirtti.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı