Bakan Dürüst'ten trafik kazaları açıklaması - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
KıbrısManşet

Bakan Dürüst’ten trafik kazaları açıklaması

kemal dürüst

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, karayollarındaki eksikliklerin imkanlar doğrultusunda giderilmesi için çalıştıklarını kaydederek, “Bu eksikliklerin giderilmesi sürücü hatalarından kaynaklanan olumsuzlukları ortadan kaldırmayacak. Sürücüler, dikkatli ve trafik kurallarına uygun hareket etmeli” dedi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre Dürüst, karayollarındaki projeler hakkında açıklamada bulunarak, trafik kazalarının önlenmesi konusunda sürücülere “dikkatli ve trafik kurallarına uygun hareket edin” çağrısında bulundu.

Karayolları Dairesi’nce yürütülen 3 projenin ihale aşamasına geldiğini belirten Dürüst şu bilgileri aktardı:


“İhale aşamasında olan projelerin ilki, 3,5 kilometre uzunluğunda, 3,5 metre genişliğinde, penetrasyon makadan asfalt yapımı ile Alevkayası -Yayladağ yolu yapım projesidir. Bu projesi, önceki dönemlerde yapımı iptal edilen bir projedir.

Beyarmudu Belediyesi’ne bağlı Güvercinlik yolu yenileme projesi ise ikinci projedir. Proje 800 metre asfalt yenileme ve banketlerin takviye edilmesini içeriyor.

İhale Komisyonu’nda karar aşamasında olan bir diğer proje Kaplıca varyantıdır. Proje 1,5 kilometre uzunluğunda ve 6 metre genişliğinde, alt temel ve asfaltlama işlerini kapsıyor.

Gemikonağı – Yedidalga arasındaki 5,5 kilometrelik yolun yenilemesi, Hamitköy kavşağı ile Gönyeli kavşağı arasındaki 5 kilometrelik yolun tamir edilmesi, Lefkoşa- Girne anayolu Ciklos mevkiindeki virajın güvenli hale getirilmesi, kum havuzu ile oto korkuluk ve trafik işaretlemelerinin yapımını kapsayan projeler de tamamlanarak İhale Komisyonu’na gönderilmeye hazır hale getirildi.”


“SÜRÜCÜ HATALARINI GÖZ ARDI ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, açıklamasında trafik kazalarına da değinerek şunları kaydetti:

“Her ne kadar alt yapı eksikliklerinin giderilmesi adına çalışmalarımızı sürdürüyor olsak da, sürücü hatalarını göz ardı etmemiz mümkün değil.

Evet, eksikliklerimiz vardır ve biz imkanlarımız ölçüsünde bu eksiklikleri gidermeye çalışıyoruz ancak, sürücülerin alkollü araç kullanmaktan, araç kullanırken cep telefonu ile konuşmaktan, trafik kurallarına uygunsuz araç kullanmaktan kaynaklanan olumsuz, telafisi mümkün olmayan yansımalarını ortadan kaldırmayacaktır.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar