Bağımsızlık Yolu: Bu rejim çürüyen bir cesettir! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Kıbrıs

Bağımsızlık Yolu: Bu rejim çürüyen bir cesettir!

Bağımsızlık Yolu

Bağımsızlık Yolu ülkedeki mevcut rejimi çürüyen bir cesede benzeterek halkı parti saflarında mücadeleye çağırdı.

Bağımsızlık Yolu yayınladığı yazılı açıklamalarda “Halkımıza çağrımız bu kokuşmuş ve iğrenç düzen karşısında, alın terinin, emeğin ve emekçinin sınıf örgütü olan partimiz saflarında mücadeleye omuz verilmesidir. Gelin hepimizi zehirleyen bu çürümüş cesedi kaldıralım, asalak ve işbirlikçilerin çirkef çukurunu geride bırakalım.” ifadelerine yer verdi.


Açıklama şöyle:

Bu Rejim Çürüyen Bir Cesettir!

UBP’de yaklaşan kurultay ile birlikte giderek düşen siyasal seviye, artık halkımız açısından bir utanç kaynağına dönüşmüş durumdadır. UBP mevcut rejimin en rafine partisi olmakla, tüm diğer rejim partilerinden açık ara öndedir ancak bu partinin temsil ettiği tüm çürümüşlük diğer rejim partilerinde de mevcuttur. Yaşananlar gösteriyor ki, mesele hangi partinin daha kirli, hangi partinin daha kokuşmuş, hangi partinin daha yozlaşmış olduğundan öte bir meseledir; tüm rejim partileri, temsil ettikleri rejimle birlikte çürümektedirler.

Kıbrıs’ın kuzeyinde zenginlik ile yoksulluk kutuplaştıkça ve rejim partileri ultra zenginlerin yanında durarak emekçilere düşmanlaştıkça, rejim daha da çürümekte; rejim partileri halktan kopmakta ve iki ayrı dünya oluşmaktadır. Bir yanda alın teri ile yaşayanlar, bütçesini denkleştirmek için uzun saatler düşük ücretle çalışanlar; diğer yanda kariyer, makam ve yalakalık uğruna insanlıktan çıkanlar, mafyatik ilişkiler içine girip her türlü toplumsal etiği yitirenler…

Kıbrıs’ın kuzeyinde rejim çürüyen bir cesettir. Kaldırılmayan, gömülmeyen, yakılmayan her ceset gibi bu rejim, rejim partileri ve onların yöneticileri de yavaş yavaş çürümekte, etraflarını zehirlemektedirler. Toplumun kurtuluşu emekçi halk kitlelerinin birleşik, örgütlü mücadelesinden, alnının teri ile yaşayan emekçi sınıflarımızın bu rejimi kaldırıp atmasından geçmektedir.

Halkımıza çağrımız bu kokuşmuş ve iğrenç düzen karşısında, alın terinin, emeğin ve emekçinin sınıf örgütü olan partimiz saflarında mücadeleye omuz verilmesidir. Gelin hepimizi zehirleyen bu çürümüş cesedi kaldıralım, asalak ve işbirlikçilerin çirkef çukurunu geride bırakalım.

Bağımsızlık Yolu
Emekçinin Partisi

Bağımsızlık Yolu
Basın Bürosu

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar