Badmintonda protokole imza atıldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
Spor

Badmintonda protokole imza atıldı

Badmintonda protokole imza atıldı

 Bakan Atasayan, KKTC Badminton Federasyonu ve TC Badminton Federasyonu’nun imzaladıkları protokolden dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, KKTC Badminton Federasyonu Başkanı Hüseyin Özün Yamaç ve Türkiye Cumhuriyeti Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik ile beraberindeki heyetleri kabul etti. Kabulde Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu da hazır bulundu.


Yamaç: Çalışmalarımız sürüyor

Kabulde ilk sözü alan KKTC Badminton Federasyonu Başkanı Hüseyin Özün Yamaç, Badminton Federasyonu olarak çalışmalarına yoğun bir biçimde devam ettiklerini, TC Badminton Federasyonu ile kurmuş oldukları yakın ilişki ve diyaloğun neticesinde çok yol aldıklarını belirterek, imzalayacakları protokolle iş birliğini derinleştireceklerine vurgu yaptı.

Özmekik: Desteğimiz sürecek

Kabulde konuşan Türkiye Cumhuriyeti Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, KKTC’de bulunmaktan ve bakan Atasayan’ın kendilerini kabul etmesinden duyduğu mutluluğu ifade ederek, 2004 yılından beri sürdürdükleri bu görev süresince KKTC ile her zaman iyi ilişki içerisinde olduklarını belirtti. KKTC Badminton Federasyonu’na her alanda destek olmaya çalıştıklarını da aktaran Özmekik, bundan sonra da desteklerinin artarak süreceğini ifade etti.

Atasayan: Teşekkür ediyoruz

KKTC Badminton Federasyonu ve TC Badminton Federasyonu yetkililerinin ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getiren Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, kendilerine her alanda olduğu gibi spor alanında da destek veren Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine teşekkür etti.
Ambargolar altındaki Kıbrıs Türk gencinin dışa açılımdaki tek dayanağı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle spor alanında da gerekli açılımları yapmaya çalıştığını söyleyen bakan Atasayan, yetenekli gençlerimizin dünyaya açılımında Türkiye’nin çok büyük bir rol üstlendiğini ve imzaladıkları bu protokolle de iş birliklerinin devam edeceğini sözlerine ekledi. Bakan Atasayan’ın konuşmasının ardından heyetler birbirlerine plaket takdim ederek, protokole de imza koydular.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar