Bilim ve Teknoloji

Babalar, çocuklarının erken yaşta telefon kullanmalarına izin veriyorSprint, ebeveynlerin çocuklarına telefon kullanmaya başlamaları için izin verdiği yaş üzerine ilginç bir araştırmaya imza attı. Anket firması, bu araştırma için 18 yaşından büyük 1,433 cep telefonu sahibi incelendiğini bildirdi. Yapılan araştırmaya göre, babalar ilkokul çağındaki çocukların cep telefonu kullanmalarına annelere göre daha olumlu yaklaşırken, anneler çoğunlukla çocuklarının ancak ortaokul çağına geldiklerinde cep telefonu kullanmalarına izin veriyor.
Babaların yüzde 37’si çocuklarının ilkokulda telefon kullanmasında bir sıkıntı görmez iken, annelerde bu bu oran yüzde 24’te kalmış.  Annelerin yüzde 41’i ise çocuklarının yalnıza ortaokulda cep telefonu kullanabileceğini belirtmiş. Babalarda bu oran ise 34 ile sınırlı kalıyor.
Çocukların ise yaklaşık yüzde 40’ı ilk telefonlarını 12 ile 14 yaşları arasında alıyor. Büyük şehirde yetişen çocuklarda cep telefonu kullanmaya başlama yaşı ise daha düşük yaşlarda başlıyor.
Diğer yaş grupları incelendiğinde (9-11 ve 15-16) ailelerin çocuklarına yüzde 23 oranında evet dediği gözüküyor


Başa dön tuşu