Azeri: Benim olayla bağlantım olmadığı polis tarafından kanıtlandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Azeri: Benim olayla bağlantım olmadığı polis tarafından kanıtlandı

Kıbrıs Postası‘nın haberine göre, Lefkoşa Türk Lisesi’nde, 17 yaşındaki öğrencisine cinsel istismarda bulunan, öğrencisinin çıplak fotoğraflarını başka kişilere gönderdiği tespit edilen ve hakkında hem Eğitim Bakanlığı hem de polis tarafından soruşturma açılan Hüseyin Güngeldi’ye “cinsel ilişki için konteynerini açtığı” iddiasıyla tutuklanarak mahkemeye çıkarılan İrsen Azeri’nin olayla bağlantısı olmadığı tespit edildi, aklanarak serbest bırakıldı.

Soruşturma amaçlı 3 gün tutukluluk alınması için bir kez mahkemeye çıkarıldığını ve mahkemede basın tarafından fotoğraflarının çekildiğini, dava sonuçlanmadan sosyal medyada ve basında kendisi hakkında kabul edilemez yorumlar yapıldığını ifade eden Azeri, “Benim olayla ilgili bağlantım olmadığı, söz konusu öğretmene yardım ve yataklık yapmadığım, suç ortağı olmadığım polis tarafından kanıtlanmıştır. Ben aklanmış durumdayım ve herkese bunu duyurmak istiyorum” ifadelerini kullandı.


Azeri, “Ben, bugüne kadar başım dik bir şekilde yaşadım. Mahkemede basın fotoğraf çekmeye geldiğinde de başımı eğmedim, yüzümü kapamadım. Çünkü utanılacak hiçbir şey yapmadım” dedi.

Öte yandan Azeri’nin ifadeleri, polis kaynaklar tarafından da teyit edildi.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar