Kıbrıs

Ayşe Tekel son yolculuğuna uğurlandıNadire BAHADİ
Gazimağusa Morgu’nda bulunduğu sırada yanlış teşhis nedeni ile Sipahi’de yaşayan Marulla Liasis ile cenazesi karışan 87 yaşındaki Ayşe Tekel için dün İskele’de ikinci kez cenaze töreni düzenlendi. Tekel, öğle namazına müteakip İskele Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından İskele mezarlığında eşi Raif Tekel’in yanına defnedildi.Sessiz sedasız toprağa verildi
Ayşe Tekel için 15 Nisan tarihinde düzenlenen cenaze töreni ile Marulla Liasis’in defnedildiğinin fark edilmesinin ardından dün yeniden düzenlenen cenaze törenine Ayşe Tekel’in çocukları, bazı akrabaları ve İskele belediyesi çalışanları katıldı. Yanlışlık nedeni ile 1 hafta boyunca Gazimağusa Devlet Hastanesi morgunda bekledikten sonra adına ikinci kez cenaze töreni düzenlenen Ayşe Tekel sessiz sedasız toprağa verildi.

Marulla Liasis bugün toprağa verilecek
Bu arada yaşanan karışıklık nedeniyle Ayşe Tekel diye toprağa verildiği için Bakanlar Kurulu akarı ile mezarından çıkarılan Marulla Liasis’in de buğun Sipahi’deki Rum mezarlığında yeniden toprağa verileceği öğrenildi.

Başa dön tuşu