Ekonomi

Soyer: Ekonomi’de karamsar tablo 3 ila 4 Yıl devam edebilir


107.8 Radyo Havadis’te Serdar Şengül’ün konuğu olan Ekonomi sektörün’de  başarılarıyla isminden söz ettiren iş insanı  Aydın Soyer katıldığı  Prestij programının konuğu oldu.

Aydın soyer prestij programında yaptığı açıklamada, ülkemizin şu anda içinde bulunduğu sürecin 3 ila 4 yıl kadar devam edebileceğini öngördüğünü açıkladı.

KKTC Merkez bankası’nın bu süreçteki tutumunu da irdeleyen Soyer, ‘’Ülkemizdeki bankaların bileşik faiz uygulamasının bir an önce son bulması gerekiyor, iş insanları ve vatandaşları doğrudan etkileyen bileşik faiz’in bir an önce radikal bir karar alınıp son bulması gerekiyor’’ dedi.

Serdar Şengül’ün sorusu üzerine Ülkemizdeki özel sektörün sorunlarına yönelik açıklamalarda bulunan Soyer, ‘’Hükümetin ivedilikle ekonomik anlamda adım atması gerekiyor, öte yandan TC Protokollerinde ekonomik reform paketini acilen hayata geçirmeliler, ki iş bu reformları hayata geçiren hükümet uzun soluklu bir vaziyette hükümette kalır’’ sözlerini kullandı.

Öte yandan soyer, Tüketici kredilerindede dahil olmak üzere , Bankacılık reformuda hali hazırda bu süreçte önem teşkil ediyor, UBP hükümeti döneminde anavatan Türkiye Kıbrıs’a gerekli katkıları her daim yaptı, ancak şu an ki hükümetin Anavatan Türkiye ile ilişkilerinin sağlıklı olmadığını düşünüyorum dedi.

Her kesime ayrı ayrı görevlerin düştüğünü aktaran, Soyer ekonominin karanlık yüzünün 3 ila 4 yıl kadar süreceğini yineledi, bu kapsamda da Hükümetin artık sessizliğini bozup ivedilikle ekonomik reform uygulaması gerekliliğini vurguladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı