KıbrısManşet

Ayakta duracak halleri kalmadı
 
Devrim DEMİR

Alsancak’ta bir eğlence mekânında önceki gece aşırı alkol alarak sızan Burak Güden ve Orhan Canaş isimli iki genç, güvenlik tarafından sabah saatlerinde bir kenarda uyurken bulunup dışarı çıkartıldı.Güden ve Canaş dışarı atıldıkları gerekçesi ile “Eretta” marka oyuncak çakmak tabanca ile atıldıkları diskoya geri dönerek olay çıkardı.

İşletme müdürünün üzerine oyuncak tabancayı doğrultarak, “sizi öldüreceğim” diyerek tehdit eden zanlıların elindeki tabancanın oyuncak olduğu kısa sürede anlaşıldı.

Olaya müdahale eden güvenlik görevlileri, zanlıları öldüresiye dövdü. Olayın polisin bilgisine gelmesi ile soruşturma başlatıldı.

Darpçı güvenlik görevlileri serbest bırakılırken, Burak Güden ve Orhan Canaş dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gökhan Asafoğulları, zanlıların ileride yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak, KKTC vatandaşı birer kişinin imza edeceği 20’şer Bin TL teminatla serbest bırakılmalarına emir verdi.

foto 1 - Copy copy

Tehdit ettiler dayak yediler

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru mahkemede verdiği ifadede, zanlı Burak Güden ve Orhan Canaş’ın “Korkutmak maksadı ile silah taşımak” , “Şiddet tehdidi” ve “Sarhoşluk” suçlarından tutuklandıklarını anlattı.

Polis memuru, zanlıların önceki gün Alsancak’ta faaliyet gösteren bir eğlence mekânında aşırı alkol aldıktan sonra güvenlikçiler tarafından sarhoş bulunarak dışarı çıkarıldıklarını söyledi.

Soruşturma memuru, zanlıların yeniden eğlence mekânına saat 05.10 sıralarında geri dönerek, zanlı Burak Güdenin tasarrufundaki oyuncak tabanca ile işletme sahibi Harun Köftecioğlu’nu öldürmekle tehdit ettiklerini kaydetti. Tabancanın oyuncak olmasının anlaşılması üzerine zanlıların ciddi şekilde güvenlikçiler tarafından darp edildiğini ifade eden polis, kavgaya karışan güvenlikçilerin hakkında da soruşturma başlatıldığını belirtti.

 

Ayakta duracak halleri yoktu

Zanlı Burak Güden ve Orhan Canaş, dün mahkemeye çıkarılırken ayakta duracak halleri yoktu.

Polis, zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ileride yargılanıncaya kadar uygun bir teminatla serbest bırakılmaları talebinde bulundu.

 

Başa dön tuşu