Ayaklarımız yere basıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
Basketbol

Ayaklarımız yere basıyor

Yakın Doğu Üniversitesi

“KAFAMIZDAKİ OYUNU OYNADIK”: Gürelalp: Maç öncesinde rakibimizi iyi analiz ettik. Kafamızdaki oyunu oyuncularım doğru olarak sahaya yansıtınca her şey yolunda gitti ve maçı da kazanarak seriyi eşitledik ve şampiyonluğa ortak olduk

İLK ADIMI ATTIK: Gürelalp: Şampiyonluk için ilk adımı attık ve seriyi eşitledik. Üç maçımız daha var oynayıp kazanmamız gereken. Sadece ilk maçı kazandık. Bu bizim ayaklarımızın yere sağlam basmasına neden olacaktır. Rakibimizin gücünü bilmekteyiz

 

Tonguç KOTAK


[dropcap style=”circle” color=”#ffffff” bgcolor=”#0065ad”]N[/dropcap]icosia Sports Basketbol Büyük Erkekler Ligi final serisi ilk maçında Koopspor’u 72-54 gibi farklı bir skorla yenerek seriyi 1-1’e taşıyan Yakın Doğu Üniversitesi’nde yüzler gülüyor. Antrenör Ahmet Gürelalp, Havadis’e maçla ilgili önemli açıklamalar yaptı ve serinin sonunda kazanan tarafın kendilerini olacağını belirtti.

“Kafamızdaki oyunu oynadık”

YDÜ Antrenörü Ahmet Gürelalp, “Maç öncesi rakibimizi iyi analiz ettik. Kafamızdaki oyunu oyuncularım doğru olarak sahaya yansıtınca her şey yolunda gitti. Maçı da kazanarak seriyi eşitledik ve şampiyonluğa ortak olduk” dedi.

Koopspor’la seride durumu 1-1 yaptıklarını belirten Ahmet Gürelalp, “Şampiyonluk için ilk adımı attık. Üç tane daha bu şekilde maçı oynayıp kazanmalıyız. Sadece ilk maçı kazandık. Bu bizim ayaklarımızın yere sağlam basmasına neden olacaktır. Sadece ilk maçı kazandık ve rakibimizin gücünü bilmekteyiz. Rakibin bir sonraki maçta nasıl oynayacağını da tahmin edebiliyoruz” diye konuştu.

“İkinci maç çok önemli”

Yakın Doğu Üniversitesi olarak final serisini ciddiye aldıklarını belirten Ahmet Gürelalp, “Bizim açımızdan ikinci maç serinin en önemli maçıdır. Bu maçı aldığımız takdirde kupayı kendi evimizde kaldıracağız. İkinci maçı kaybetmemiz halinde sonraki iki maç sahamızda olacak. Deplasman fobisi yaşamıyoruz. Biz yıllardır Atatürk Spor Salonu’nda oynuyoruz. Rakibimiz Koopspor açısından bakılınca ise NEU RA 25 onlar için deplasman olacaktır. Biz seyircimizin desteği ile şampiyonluğu bu salonda tatmak istiyoruz. Bu arada basketbol severler çok kaliteli bir seri izliyorlar. Onlar açısından da bu güzel bir olaydır” ifadelerini kullandı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar