Spor

Avrupa’da iki ikincilik


BAYANLARDA 2 GÜMÜŞ MADALYA: Şampiyonada tek bayanlarda Ayşe Mullacuma ve çiftli bayanlarda ise Zehra Borazancı – Gizem Yahat ikilisi Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandılar

Avrupa Futbol Tenisi Şampiyonası tamamlanırken KKTC’li sporcular performanslarıyla dikkat çektiler.
Tek bayanlarda Ayşe Mullacuma ve çift bayanlarda ise Zehra Borazancı – Gizem Yahat ikilisi Avrupa ikincisi oldular.

Ülke puanımızı artırdık
Romanya’nın Targovişte şehrindeki XII.Büyük Erkekler,IX Bayanlar,III.Genç Erkekler,II.GençErkeler Mix ve I.U21 Mix kategorilerine katılan ülkeler 20 oyuncu ,her kategoriye birer antrenör, hakem ve yöneticileri ile toplamda 28 kişi ile  iştirak ederken, KKTC Futboltenisi Milli Takımı mali imkansızlıklardan dolayı maalesef Şampiyonaya toplam 7 oyuncu,2 antrenör ,1 Uluslararası hakem,1 Teknik Menajer ve Federasyon Başkanı ile toplam 12 kişi ile şampiyonaya katılıp Ülke puanımızı 3 basamak yukarıya taşıyarak Şampiyonaya damgasını vurmuştur.

Erkeklerimizden derece yok
Erkeklerde genel klasmanda tekli ve çiftlilerde Avrupa beşincisi, üçlü erkek ve mix kategorilerinde dördüncü ve altıncı sıralarda şampiyonayı tamamladı.
XII.Büyük Erkekler,IX Bayanlar,III.Genç Erkekler,II.GençErkeler Mix ve I.U21 Mix kategorileri olmak üzere , dört günde toplamda 148 maçların oynandığı bir Avrupa Şampiyonası daha son bulmuştur.Romanya’nın üstünlüğü ile biten Avrupa Şampiyonasında KKTC ülke sıralamasında 20 ülke arasında almış olduğu başarılı neticeler sonrasında yedinci sıraya yerleşmiştir.

Bayanlarda çifte başarı
Şampiyonada KKTC’li sporcular tekli ve çiftli bayanlarda Romanya ile final maçını kaybederek her iki kategoride de ikinci sırada yer aldılar.
KKTC Futboltenisi Milli Takımı mali imkansızlıklardan dolayı maalesef Şampiyonaya toplam 7 oyuncu,2 antrenör ,1 Uluslararası hakem,1 Teknik Menajer ve Federasyon Başkanı ile toplam 12 kişi ile şampiyonaya katılıp Ülke puanımızı 3 basamak yukarıya taşıdılar.

KKTC’ye davet
Birçok ülkeden başta İspanya, Danimarka ve İtalya olmak üzere düzenleyecekleri turnuvalara KKTC Futboltenisi Federasyonunu turnuva daveti aldılar.Başa dön tuşu