Avcılıkta işler arapsaçı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

Avcılıkta işler arapsaçı

Avcılık Federasyonu’nda bir süreden beri yaşanan sıkıntılar katlanarak devam ediyor.
Geçtiğimiz ay Mehmet Karaali’nin divan başkanlığında yapılan ve federasyon başkanlığına Hasan Birtan’ın getirildiği genel kurul, tüzük ve yönetmeliklere uyulmadığı gerekçesiyle kulüplerin şikayeti üzerine Spor Dairesi tarafından iptal edilmişti.
Yeni seçim yapılana kadar tüm yetkinin verildiği divan kurulu tarih konusunda önce 22 Şubat’ı belirlerken, ardından oy verecek kulüpler konusuna Savcılık’tan görüş alınmak üzere bu tarih iptal edilmişti.
Karar tüm kulüplere yazılı olarak bildirilmesine karşın 22 Şubat Cuma akşamı Avcılık Federasyonu’nun kapısı bir grup avcı tarafından kırılıp içeri girildi, yeni divan oluşturuldu ve seçimle Hasan Birtan federasyon başkanlığına seçildi.

Federasyon; divan başkanına devredildi


Avcılık Federasyonu Divan Başkanı Mehmet Karaali’nin talebi üzerine Spor Dairesi gözetiminde dün federasyon binasının 22 Şubat Cuma akşamı değiştirilen kilidi bir kez daha kırıldı.
Federasyon binasına yeni kilit takılırken anahtar yeniden Divan Başkanlığı’na devredildi.
Yapılan kontrollerde ise Avcılık Federasyonuna ait mührün ve telsizlerinin eksik olduğunun ortaya çıktığı iddia edildi.

Yeniden seçime gidilecek

Divan tarafından oy çokluğu ile iptal edilmesine rağmen 22 Şubat Cuma akşamı yapılan seçimin yasal dayanağı olmadığı için Avcılık Federasyonu’nda yeni seçim gündemde.
Yasa gereği yeni seçime kadar Avcılık Federasyonu’nun tüm yetkilerini Mehmet Karaali başkanlığındaki divan kurulu elinde tutacak.
Seçimde oy verecek kulüpler ile ilgili son kararı ise savcılığa yapılan başvurunun değerlendirmesi ile belirlenecek.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar