Spor

Avantajlı bir skor istiyoruz
“SEYİRCİMİZ ÖNÜNDE OYNAYACAĞIZ”:
Mormenekşe maçına konsantre olduklarına dikkat çeken Oshan, “ Yabancı transferlerimizin de katılımı ile kendi sahamızda ve seyircimiz önünde Mormenekşe ile oynayacağımız ilk maçta avantajlı bir skor elde edip, deplasmanda oynayacağımız rövanş maçına rahat çıkmak istiyoruz” dedi“İKİ YABANCI KUPADA OYNAYACAK”:
“Mormenekşe ile oynayacağımız karşılaşmada, Kamerunlu Frank ve Guillamuere’ye forma vermek istiyoruz” diyen Oshan, Ly Yoro’nun ise önceki gece geç saatlerde ülkeye gelmesi nedeniyle antrenmana katılmadığını ve Senegalli forvetin rövanş maçında forma giyeceğini belirtti

Coşkun KUTAY

Şampiyonluk iddiasıyla girdikleri Süper Lig’in ilk devresini beklenmedik bir şekilde 18 puanla 7. sırada tamamlayan Doğan Türk Birliği, ikinci devrede “zirve” iddiasını sürdürebilmek ve Kıbrıs Kupası’nda “final” oynayabilmek için gerekli hazırlıklarının ilk bölümünü 8-14 Ocak tarihleri arasında Antalya’da yaptığı kampla tamamlamıştı. Doğan daha sonra, Kıbrıs Kupası 2. Tur ilk karşılaşmasında yarın oynayacakları Mormenekşe karşılaşması ile ilgili hazırlıklarını ara vermeden sürdürdü.

“İki yabancı ilk maçta oynayacak”
Mormenekşe ile oynayacakları Kıbrıs Kupası 2. Tur ilk karşılaşması öncesindeki son antrenmanını, teknik direktör Caner Oshan nezaretinde 20 Temmuz Stadı Antrenman Sahası’nda dün sabah yapan Doğan Türk Birliği’nin çalışmasına, bu maçlarda oynamaları beklenen Kamerunlu orta saha oyuncusu Frank Michel ile forvet arkası oynayan Guillamuere Nkendo da katıldı. Kupanın rövanşında forma giymesi planlanan Senegalli forvet Ly Yoro Lamine ise, önceki gece geç saatlerde ülkemize gelmesi nedeniyle, sabah antrenmanına katılmadı ve günü dinlenerek geçirdi.

“Avantajlı bir skor”
Teknik direktör Caner Oshan çalışma sonrasında, Mormenekşe karşılaşmaları ile ilgili Havadis’e açıklamalarda bulundu. Her şeyleriyle; Kıbrıs Kupası 2. Tur karşılaşmaları çerçevesinde, Mormenekşe ile oynayacakları müsabakaya konsantre olduklarına dikkat çeken teknik direktör Caner Oshan, “Transferlerini gerçekleştirdiğimiz yabancı oyuncularımızın da katılımı ile kendi sahamızda ve seyircimiz önünde Mormenekşe ile oynayacağımız ilk maçta avantajlı bir skor elde edip, deplasmanda oynayacağımız rövanş karşılaşmasına rahat çıkmak istiyoruz. Bu karşılaşmaların ilkinde, Kamerunlu Frank ve Guillamuere’ye forma vermek istiyoruz. Ly Yoro’yu ise, rövanş maçında düşünüyoruz” dedi.
Doğan Türk Birliği Başkanı Bayar Piskobulu ise kupa maçı ile ilgili olarak “Hedefimiz, kupada tur atlayıp, lige moralli girmek” ifadelerini kullandı.Başa dön tuşu