Kıbrıs

Atun: “Hedef koymadan ilerleme olmaz”


[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]E[/dropcap]konomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, hedef koymadan ilerlemenin olamayacağına dikkat çekti ve geçmişteki hükümet dönemlerinde ortaya koydukları hedeflere bugün ulaşıldığını, şimdi ise daha da ileriye yönelik hedeflerin konulması gerektiğini belirtti.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kariyer Günleri’nin açılış konuşmasını yaptı.

Atun konuşmasında, insan hayatının ilk kariyer planlamasının üniversite yıllarında başladığını belirterek, köye dönüşen dünyada artık kavramların değiştiğini gençlerin de buna göre hazırlık yapmaları gerektiğini kaydetti.

“Eskiden küçük balığın büyük balığa yem olduğunu” söyleyen Atun, “Şimdi devir değişti, şimdi hızlı hareket eden kazanıyor. Bugün dünya kocaman bir küresel köy halinde. Kim daha iyisini, hızlısını ve ekonomik olarak kabul görenini yapıyorsa onun yaptığı ürün dünyanın her yerine ulaşabiliyor. Herkes her yere ulaşabiliyor artık. İnsanlar en iyi işi en iyi ücretle ve en iyi kariyer geleceğini vaat eden ülkede yapıyor. Dolayısıyla da göç kavramı da artık değişti. Günümüzde göç kavramı sadece güvenlik gerekçesi ile yer değiştirmede kullanılıyor” ifadelerini kullandı.

Atun, gençlerin ve genç fikirlerin desteklenmesine inandıklarını bu yönde de çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Atun konuşmasında, “Bakın biz bakanlık olarak genç fikirleri desteklemek için KOBİGEM ile birlikte programlar düzenliyoruz. Burada pozitif ayrımcılık yapıp kadın ve genç girişimcilerin projelerine değerlendirmelerde ek puan veriyoruz. Bu tür programları arttıracağız” dedi.

Uluslararası Kıbrıs Üniversite Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri’ye de teşekkür eden Atun, öğrencilere kariyer planlamalarında başarılar diledi.Başa dön tuşu