Spor

Atmanın kralı bıraktıSAYISIZ BAŞARILAR: Kutay Kırmızı ortaokulda öğrenim görürken beden eğitimi öğretmeni olan Ersin Doğaç’ın tavsiyesi ile atletizmde gülle atma ve disk atma yarışlarına başlamıştı ve gerek yurt içi gerekse yurt dışında elde ettiği sayısız başarılar, birinciliklerle bu alanda adını altın harflerle yazdırdı

DUYGUSAL VEDA: Kutay Kırmızı aktif sporculuk kariyerine noktayı koyarken dün sosyal medya hesabı üzerinden eğitmeni Ersin Doğaç ile duygusal veda mesajında bulundular. Ersin Doğaç, “’ZEKİ’ ‘ÇEVİK’ amma hepsinden önemlisi ‘AHLAKLI’ bir sporcu olarak spor hayatının bu aşamasını sonlandırdı. Bana şahsıma yaşattığın mutlu anlar için teşekkürler” yazdı. Kutay Kırmızı ise, “Ersin Doğaç hocama, abime, kardeşime, yeri geldiğinde babam olan adama teşekkürü bir borç bilirim. Beni bu günlere gelmeme neden olan kişilerden biri senin yerin her zaman benim için farklı olacak. Büyük adam her şey için teşekkürler” dedi

Ahmet ÖZSOY

Ülke sporumuzdan başarılı bir atlet aktif sporculuk hayatına nokta koydu. Ortaokul yıllarında başlayan gülle ve disk atma yarışlarında sayısız başarılar elde eden, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda birincilikle elde eden, rekorlar kıran Kutay Kırmızı sporculuk yaşantısına noktayı koydu ve artık sporcu yetiştirme için çalışacak.
Demokrasi Ortaokulu’nda öğrenci iken beden eğitimi öğretmeni Ersin Doğaç’ın tavsiyesi ve yönlendirmesi ile atletizmde gülle ve disk atma yarışlarına katılan Kutay Kırmızı ilk yarışında zafere imza atmıştı.
O dönem başlayan başarılar daha sonra profesyonel gibi çalışarak artarak devam etti ve bu alanda adını altın harflerle yazdırdı Kutay Kırmızı. Kutay Kırmızı’yı keşfeden ve eğiten, antrenörü Ersin Doğan önceki gün sosyal medya hesabından sporcusuna teşekkür etti. Doğaç’ın yorumuna Kutay da kendi hesabından duygusal cevap verdi.

Ersin Doğaç’ın yazısı
“Bu gün yetiştirdiğim atletlerden ‘Kutay Kırmızı’ üniversiteler düzeyindeki son Türkiye yarışmasına çıktı. Jübilesinde de kürsüye çıkarak ikinci oldu ve bizleri onurlandırdı. ‘ZEKİ’ ‘ÇEVİK’ amma hepsinden önemlisi ‘AHLAKLI’ tam bir sporcu olarak spor hayatının bu aşamasını sonlandırdı. Bana şahsıma yaşattığın mutlu anlar için teşekkürler. Olur da erken gitmemiz gerekir ve söyleyemezsem şimdiden söyleyeyim, ‘HAKKIM SANA HELAL OLSUN’.
Adamı tarif et derlerse söyleyeceğim isimlerden en başta gelenlerden birisin…”

Kutay Kırmızı’nın yanıtı
“Yaşadığım bu kadar zorluklara rağmen beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan başta aileme ve her daim benim yanımda olan yüreği kocaman insanlar, hepinize teşekkür ediyorum. Benim hayatımda her şeyden önemli ve ayrı bir yeri olan Ersin Doğaç hocama, abime, kardeşime, yeri geldiğinde babam olan adama teşekkürü bir borç bilirim. Beni bu günlere gelmeme neden olan kişilerden biri, senin yerin her zaman benim için farklı olacak. Büyük adam her şey için teşekkürler hepinizi seviyorum.”
Başa dön tuşu