FutbolSpor

Ateşten Gömlek


Tahsin Mertekçi Kıbrıs Kupası’nın 2. Tur kura çekimi dün gerçekleşti ve eşleşmeler belli oldu

KUPADA ZORLU EŞLEŞMELER:

Kupanın 2. Turu’nda birbirinden zorlu eşleşmeler oluştu. Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren ekiplerden Yenicami ile Doğan Türk Birliği, Binatlı ile de GAÜ Çetinkaya birbirine rakip oldu. Tek maç eleme sistemine göre 7-8 Şubat tarihlerinde oynanacak olan 2. Tur’da ayrıca Mağusa Türk Gücü ile Dumlupınar arasında da Mağusa derbisi heyecanı yaşanacak

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) tarafından organize edilen Tahsin Mertekçi Kıbrıs Kupası’nda 2. Tur kura çekimi dün KTFF Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleşti ve eşleşmeler belli oldu.

14’ü Süper Lig, 2’si ise 1. Lig takımı olmak üzere ilk turu geçen toplam 16 takımın seri başı olmadan katıldığı kura çekimi sonucunda birbirinden zorlu eşleşmeler oluştu.

Zorlu eşleşmeler

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren ekiplerden Yenicami ile Doğan Türk Birliği ve Binatlı ile GAÜ Çetinkaya’nın 2. Tur’da birbirlerine rakip olması en dikkat çeken eşleşmeler oldu.

Mağusa derbisi

Kupanın bu turunda ayrıca bir de derbi eşleşmesi oldu. Süper Lig ekibi Mağusa Türk Türk Gücü ile 1. Lig ekibi Dumlupınar, 2. Tur’da çeyrek finale yükselebilmek için Mağusa derbisinde mücadele edecekler.

Maçlar 7-8 Şubat’ta

Tek maç eleme sistemine göre oynanacak olan 2. Tur mücadelesindeki 8 karşılaşmanın 6’sı 7 Şubat Çarşamba, 1 maç ise 8 Şubat Perşembe günü oynanacak. 8 maçın 6’sı gündüz, 2’si ise gece oynanacak.

Kupanın bu turunun ardından çeyrek final ve yarı final karşılaşmaları çift maç eleme usulüne göre oynanacak.

Eşleşmeler şöyle:

7 Şubat Çarşamba

14.00     Gençler Birliği – Lefke

14.00     Baf Ülkü Yurdu – Hamitköy

14.00     Mağusa Türk Gücü – Dumlupınar

14.00     Cihangir – Türk Ocağı

14.00     Küçük Kaymaklı – Ozanköy

14.00     Merit Alsancak Yeşilova – Yalova

18.00     Yenicami – Doğan Türk Birliği

8 Şubat Perşembe

18.00     Binatlı – GAÜ Çetinkaya
Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı