Kıbrıs

Ataoğlu, Güzelyurt Sanat Dernekleri Platformu’nu ziyaret etti


Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Güzelyurt Sanat Dernekleri Platformu’nu (GÜSDEP) ziyaret ederek, bölgenin turizm ve kültür alanlarında gelişmesi için fikir alış verişinde bulundu.

Görüşmede, GÜSDEP’i temsilen Platform Başkanı Cansu Kızılyürek ile üyeler Ali Volkan, Osman Bulun ve Faik Arçay hazır bulundu.

Ziyarette konuşan Ataoğlu, Turizm Bakanlığı görevini yürüttüğü dönemde bölgede iki günlük çalıştay yaptıklarını hatırlattı.

Bu çalıştayın Kıbrıs’ın batı bölgesinin gelişimi için yapıldığını anlatan Ataoğlu, Bakanlık görevini devrederken bu çalışmayı da devrederek yardım teklifi de sunduğunu kaydetti.

Ataoğlu: Bölge hak ettiği noktaya gelememiştir

 

Bakanlık döneminde bölge örgütleri ile birlikte yaptıkları çalışmalardan bahseden Ataoğlu, “batı bölgesi bizim gailemizdir. Bu bölgenin de gelişmesini istiyoruz” dedi. Batı bölgesinin eksiklikleri olduğunu ve hak ettiği noktaya varamadığını vurgulayan

Ataoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir yola çıkmıştık, yarım kaldı. Biz yarım kalan işlerimizi bitirip hayata geçirmek istiyoruz. Bölge insanı ile birlikte hareket ederek bu bölgenin sesi olabiliriz”

GÜSDEP yetkilileri ilgisizlikten yakındı

 

GÜSDEP yetkilileri de siyasilerin bölgeye olan ilgisizliğinden yakınarak, unutulmuşluğun yanı sıra ekonomik sıkıntıları olduğunu da belirtti.

GÜSDEP yetkilileri, Ataoğlu’na bölgenin gelişimi adına yapacağı her çalışmada yardımcı olmaya hazır olduklarını da kaydetti. Ataoğlu, GÜSDEP’i ziyaretinin ardından Patates Üreticileri Birliği ile Hayvan Üreticileri Birliği yetkililerini de ziyaret ederek, görüşmeler gerçekleştirdi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı