Atakan Güzelyurt-Lefke çift şerit anayolunun tamamlanmayan kısmında incelemelerde bulundu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Kasım 30, 2022
KıbrısManşet

Atakan Güzelyurt-Lefke çift şerit anayolunun tamamlanmayan kısmında incelemelerde bulundu

Tolga-Atakan-Lefke

Fotoğraflar: Gürsel Karagözlü

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan Güzelyurt-Lefke çift şerit anayolunun Doğancı kavşağı olarak bilinen noktasından itibaren tamamlanmayan kısmında incelemelerde bulundu.

Bakan Atakan, burada Karayolları Dairesi tarafından yapılan keşif ve proje çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Bakan Atakan’a Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da eşlik etti.


Tolga-Atakan-Lefke

İncelemelerinin ardından BRT’ye konuşan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, Güzelyurt-Lefke çift şerit anayolunun Doğancı Kavşağı ile Lefke girişine kadar olan kısmının henüz tamamlanamadığını anımsatarak, kangrene dönen bu yolun hükümetin aldığı iç borçlanma kararı çerçevesinde nasıl bitirilebileceği konusunda bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Atakan, konuyla ilgili olarak Karayolları Dairesi’nin keşif ve proje çalışmalarını bitirdiğini belirterek, buradan çıkan çalışmayı Bakanlar Kurulu’na taşıyacaklarını ifade etti.

Tolga-Atakan-Lefke

Yol üzerinde ara emri konusundaki sıkıntının aşıldığını kaydeden Atakan, kısa süre içinde, havaların da yol yapım çalışmalarına uygun olduğu bu dönemde kaynağı hazırlayıp yolu bitirmek istediklerini vurguladı

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar