"At eti" Skandalı Büyüyor! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 20, 2024
Güney Kıbrıs

“At eti” Skandalı Büyüyor!

At eti Skandalı Büyüyor!

Haravgi gazetesinin haberine göre, konuyla ilgili açıklamada bulunan Sağlık Hizmetleri Müdür Yardımcısı Hristos Hristu, Rum tarafındaki özel bir şirket tarafından, içerisinde at eti olduğunu doğrulayan bir gıda partisi tespit edildiğini ve bunlara el konulduğunu sözlerine ekledi.

Süpermarketlerin önümüzdeki günlerde bahse konu ürünlerin piyasadan çekildiğini açıklayacaklarını dile getiren Hristu, ortada tüketicilerin aldatılması gibi bir konu bulunduğunu söyledi.


Rum piyasasında içerisinde at eti bulunan biftekler tespit edilmediğini söyleyen Hristu, Lazanya ve diğer ürünlerdeki kontrollerin ise devam etmekte olduğunu belirtti.

AT ETLERİ GÜNEY KIBRIS ÜZERİNDEN LÜKSEMBURG’A GİTTİ

Fileleftheros gazetesi ise haberinde, Fransız şirketi Comigel’in Lüksemburg’daki fabrikalarına yönelik at eti naklinin, Rum kesimi üzerinden de gerçekleşmekte olduğunu yazdı.

Fransız makamlarının araştırmalarının akabinde, etin Romanya’daki bir kesimhaneden yola çıktığını ve Güney Kıbrıs ile Hollanda’daki tüccarlar aracılığıyla Lüksemburg’daki fabrikaya vardığını kaydeden gazete, at eti skandalına karıştığından bahsedilen şirketin merkezinin Limasol’da bulunduğunu ifade etti.

Sağlık Hizmetleri çalışanlarının dün şirkette araştırma yaptıklarını kaydeden gazete, yetkili birimlerin, Güney Kıbrıs’ın adının da skandala karışmasıyla ilgili olarak bugün ilgili birimlerden izahat isteyeceklerini ekledi.

Bu ürünleri ithal eden neredeyse bütün şirketlerin, içerisinde at eti bulunduğundan şüphelenilen donmuş sığır eti ürünlerini tedbir amaçlı piyasadan çektiklerini ifade eden gazete, Carrefour’un, Comigel şirketi tarafından üretilen bazı ürünlerini piyasadan çektiğini duyurduğunu belirtti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar