Kıbrıs

Aspava’nın derdi büyük

Lefke bölgesinin tanınmış restoranlarından Aspava yaşadığı sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor ve hala yetkililerden yardım bekliyor.

7 mayıs 2018 tarihinde, Yedidalga köyünde yaşanan sel felaketi sonucu Aspava restoran sel sularından büyük zarara uğramıştı. Başta Başbakan, ilgili bakanlar ve Cumhurbaşkanı köyü ziyaret ederek Yedidalga’daki zarar ziyanın ve sorunların aşılacağını söylendi. Aspava Restoran bölgesinde su akarlarının kapalı olmasından dolayı akarların açılması ve alt yapının tamamlanarak hayata geçirilmesi hedeflendi. Bu bağlamda Devlet Karayolları yağmur suları dranajı ve kaldırım işlerini üstlendi.

Lefke Belediyesi de taş duvar işlerini üstlenmişti. Lefke Belediyesi taş duvar işlerini tamamlarken, Karayolları Dairesi kaldırım ve yağmur suları drenaj sistemini ‘’Capiton ‘’ isimli özel şirketin yapmasına verdi. Aradan 2 ay geçmesine rağmen ilgili şirket yağmur suyu ve drenaj sistemini tamalarken, kaldırımları standart dışı yapılması nedeniyle restoranın araç park yerine giriş çıkış yapılmaz hale gelindi. Bu duruma işletme sahibi Caner Aspava isyan etti. Aspava, Havadis’e verdiği röportajda kaldırımlar standart dışı yapılması nedeniyle müşterilerin mekana gelirken park sıkıntısı yaşadıklarını belirtti. Yetkilileri göreve davet eden Aspava, mevcut duruma isyan ederek verilen sözlerin tutulmasını istedi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı