Aşkları mahkemelik oldu

0
23
Aşkları mahkemelik oldu

Devrim DEMİR

KKTC’de çalışma izinli işçi olarak bulunan 21 yaşındaki Hamza Uygun, 15 yaşındaki bir kız çocuğunu 2 ay boyunca alıkoydu. Gönyeli’de yaşanan olay M.S.’nin ailesinin şikayeti üzerine polise yansıdı. Hamza Uygun, ağustos-eylül aylarında 13 yaşından büyük 16 yaşından küçük genç kızı ailesinin rızası olmadan alıkoymak ve 2 kez cinsel ilişkiye girmek suçlamasıyla gözaltına alındı.

İlişkiye girdiğini itiraf etti…
Hamza Uygun, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç önüne çıkarılarak yargılanacağı güne kadar teminata bağlandı. Olayla ilgili soruşturmayı yapana polis memuru Hamza Uygun’un M.S.’yi ailesinin rızası dışında ağustos-eylül aylarında Gönyeli’deki evinde zorla alıkoyduğunu anlattı. 15 yaşındaki M.S.’nin ailesinin şikayeti üzerine zanlı Hamza Uygun polis tarafından önceki gün tespit edilerek göz altına alındığını ifade eden polis memuru,  zanlının gönüllü vermiş olduğu ifadesinde 15 yaşındaki M.S. isimli genç kızla iki ayrı tarihte cinsel ilişkiye girdiğini itiraf ettiğini söyledi. Polis Hamza Uygun’un TC vatandaşı olduğunu ve KKTC’de çalışma izni ile oturduğunu söyleyerek başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Teminatla serbest kaldı
Mahkeme zanlının TC vatandaşı olduğunu ve oturma izni ile KKTC’de bulunduğunu göz önünde bulundurarak yurt dışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesine ve 3 bin TL nakit teminat ödeyerek, yargılanacağı güne kadar serbest kalmasına karar verdi. Mahkemenin teminat şartlarını yerine getiren zanlı Hamza Uygun serbest kaldı.