"Aşk iyi, ekonomi kötü" - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
RöportajSürmanşet

“Aşk iyi, ekonomi kötü”

“Ekonomi çok kötü, siyaset gibi dengesiz, tam bir arap çorbası” gibi olacağını ifade eden Astroloji Profesörü Dr. Abdalla Abdelaziz, sağlığın ülkemizde ekonomiden çok daha iyi olduğunu ve Korona virüsünün Haziran’a kadar Kıbrıs’ta azalacağını belirtti.

Röportaj: Muazzez Gazihan


2021 yılının Şubat ayında gayrı resmi 5’li toplantının yapılacağını, mümkün ve en gerçekçi çözüm şeklinin federasyon olduğunu başka bir yol olmayacağını aktardı. Özellikle gazetecilere uyarıda bulunarak mesleklerinde zarar görecek olan birçok gazeteciye rastlayacağımızı ve ülkemizde birçok gazetecinin yargılanacağını; hatta hapis cezasına dahi çarptırılabileceklerini, o yüzden gazetecilerin politikacılara yapacakları kötü yorumlardan kaçınmaları uyarısında bulundu.

 

“Türkiye yükselişte olan ülkeler arasında”

Dünyada ve ülkemizde hem ekonomik hem de yer sarsıntıları anlamında çok dikkat edilmesi gereken bir yıl gibi gözüküyor diyen Abdülaziz; “Türkiye bütün bu zorlanmalara rağmen çıkışta olan ülkeler arasında. Türkiye’nin enteresan bir şekilde bu dönemde bazı fırsatlar da yakalayarak avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Türkiye bu dönemde özellikle ekonomik açıdan birçok fırsat elde edecek” dedi. Dünya üzerinde birçok halk ayaklanmalarına şahit olacağız. Bu ayaklanmalar yeri gelecek ırk, din, cinsel yönelim üzerine olabilecek. Çin, Japonya, Rusya ve Hindistan yeni dünya düzeninin lider ülkeleri olarak karşımıza çıkacak. 2021’de Avrupa’da depremler devam edecek, ama ülkemizde sel ya da deprem gibi doğa üstü felaket yaşanmayacak.

Koronavirüs salgını sonrası dünyanın artık eski dünya olmayacağı, insanların günlük rutin alışkanlıklarından ekonomiye, siyaset ve çevre sorunlarına kadar hemen her alanda değişikliklerin olacağını; özellikle toplumun siyasilerden tek beklentisinin icraat olduğunu ama yine de pek çok işin yarım, hatta bazı yasal düzenlemelerin de hiç olmayacağını söyleyerek, “siyasilere güven tamamen azalacak halk sandığa gitmek istemeyecek” dedi.

 

“Ülkeyi yönetemeyenler gidecek”

“Ne siyasetçiye ne de siyasi kurumlara güven var” diyen Abdülaziz, bu yıl da politika berbat durumda olacak açıklamasında bulundu. Ülkeyi yönetenler, toplumun ihtiyaç ve beklentilerini karşılayarak yasaları iyileştirmek durumunda kalacaklar, bunları yapamayan gidecek şeklinde konuştu.

Yanlış politikalar ve ortaya atılan bazı iddialar sonrasında yıpranma sürecine giren Halkın Partisinin, kan kaybına uğramasının yanı sıra, YDP’nin yükselişte olduğunu çok önceden dile getiren Abdülaziz, YDP’nin ilk 3 parti içerisine girebileceğine 2019 yılında bunu birlikte yaptığımız bir röportajda belirtmişti. UBP’de yaşanan yıpranmanın partiye, muhtemel bir seçimde 5 milletvekiline mal olacağını yine hatırlattı. YDP’nin yükselişte olduğunu bir kez daha vurgulayan Abdülaziz, olası bir seçimde Demokrat Parti ve Halkın Partisi’nin de barajı geçmekte zorlanacağını söyledi.

 

“İstifa eden 3 vekil büyük pişmanlıklar yaşayacaklar”

Halkın Partisi’nden istifa eden 3 vekil için de düşüncelerini aktaran Abdülaziz, bundan sonraki seçimlerde seçilme şanslarının çok düşük olduğunu, büyük pişmanlıklar yaşayacaklarını, siyasi hayatlarının son bulduğunu belirtti.

Siyasette tartışmaların çok olacağı, siyasetin çirkinleşeceği ve birçok kırgınlıkların yaşayacağı bir dönemden geçileceğini söyleyerek özellikle UBP içerisinde çok olayların yaşanacağı birlik mesajları vermelerine rağmen içlerinde kopmalar kırgınlıklar yaşayacaklarına şahit olacağız diyerek, UBP’nin şu an kendi içlerinde üçe ayrıldığını ve toparlanmasının da zaman alacağını aktardı.

 

Covid-19 ülkemizde ne zaman bitecek?

 

Korona virüs, ilk olarak Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmış ve kısa bir sürede tüm dünyayı etkisine almıştı. Bazı ülkelerde hayatı durma noktasına getiren bu virüsü ünlü astrolog Abdülaziz, aylar öncesinden tahmin etmişti.

Salgından bahsedersek, “2021 yılında birkaç tür daha virüs çıkacağını düşünüyorum, ama Ocak ve Şubat ayında dünya genelinde sıkıntılar gözüküyor. Bence bu yaz dönemi, virüsün etkilerinin azalacağını söyleyebiliriz. Bu ayın sonuna kadar dikkatli olmamız gereken bir zaman dilimindeyiz” dedi.

Haziran ayından önce virüs yavaş yavaş azalacak ve normal yaşamlarımıza artık yavaş yavaş dönmeye başlayabiliriz dedi. 2021 ile beraber korona virüsten çok daha fazlasını göreceğiz. Salgın 2021 yılıyla beraber devam ediyor. Başka salgınların çıkma olasılığı var ama ülkemizde bir sorun olmayacak. Önümüzde ciddi bir ekonomik sıkıntı dönemi var, daha biz sıkıntılı dönemi görmedik. Virüs ülkemizde çok can almayacak ama trafik çarpışmalarında insanlar trafikte bu yıl daha çok hayatını kaybedecek. Turizme ihtiyacımız var para kazanmamız gerek ama bunlar da risk. Önlemin nasıl alınacağı belli diyerek sıkı tedbirlere ihtiyacımız var o yüzden tedbirleri elden bırakmamamız gerekiyor uyarısınınım da altını çizdi. Gerekli önlemlerin alınması gerektiğini astroloji haritaları da gösteriyor şeklinde konuştu. Rahatlama sürecinde rehavete düşülürse vaka artışı başlayabilir. Bu dönemin tedbirleri elden bırakmamamız gerektiğini söyleyebilirim.

Dr. Abdalla Abdelaziz

Bazı siyasi partilerin yıldızına baktı

Astroloji uzmanı, Prof. Abdullah Abdülaziz, özellikle ülkemizde ve dünyada yaşanması muhtemel olayların yanı sıra ülke siyasetin bundan sonraki süreçte neler olacağı tahmininde bulunarak bazı siyasi partilerin yıldızına baktı. Daha önceleri yaptığımız programlarda Erhan Arıklı için şanslı bir yıl olacak diyen Abdülaziz, seçim olursa partisi daha da büyüyecek ve güçlenecek dedi.

2021 yılında siyasi durumu gayet başarılı olan Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, partisinin anahtar konumunda olduğunu ve her zaman herhangi bir parti ile koalisyona hazır konumda olduğunu belirtti. 10 Kasım doğumlu ve Akrep burcu olan Arıklı, yıldızı en yüksek burçlar arasında ilk sırada. Sürekli hareket halinde olan bu burç yerinde duramaz. İçlerinde bir küçük çocuğun heyecanını barındırır. Yapmak istediği her şeyi gerçekleştirmek için sonuna kadar çabalar ve asla vazgeçmez. Arıklı’nın başarısı artarak devam edecek. Meclisteki sandalye sayısı artacak, mücadeleli bir yıl onu bekliyor, partisinin örgüt yapısını güçlendirmesi gerekli. Bunun için de maddi açıdan masraf edecek.

Başak burcu olan Faiz Sucuoğlu’da başarılı gözüküyor o da başarılı kişilerden yerini almış durumda. Disiplin duygusu içinde yaşayan bir özelliğe sahip. Titiz ve sorgulayıcıdırlar. Bu yıl kendini zorlayacak konular ortaya çıkacaktır ama üstesinden de gelecektir.

Başak burcunun en önemli özelliği akılcı bir yapıda olmasıdır. Her şeyi değerlendirip, ölçüp, biçip öyle karar veren Başaklar, uygunsuz gördükleri her durumları hemen düzeltme eğilimindedirler. Diğer Başak burcundan olan siyasetçi Tufan Erhürman, 2021’yılında da çok başarılı gördüğünü, yıldızının güzel olduğunu söyledi. Bu yıl ailesi onun için daha ön planda olacak. 2023’e kadar Tufan Erhürman partisinin başında olacak, bu konuda gayet bilgili ve başarılı. Başak burçları kaostan asla hoşlanmazlar ve bunun düzelmesi için yeni bir kaos çıkarmaktan da asla geri durmazlar.

Diğer başarılı siyasetçi TDP Cemal Özyiğit’te 2021 yılında adından söz ettirecek bir siyasetçi olma konumunda yerini aldı. Akrep burcu erkeği her zaman duyarlı davranışlar sergiler. Onların umursamaz ve düşüncesiz olduğunu söylemek kesinlikle yanlış olur. Güçlü bir kişiliğe sahiptir. Akrep burcu günlük hayatında belirli bir istikrarı seven ve bu doğrultuda ilerleyen burçlardan biridir.Hayatının kolay kolay bozulmasını istemediği için güvenilir davranışlar sergilerken aynı zamanda oldukça tedbirli hareket eder. Özyiğit bazı dönemlerde siyasette şansı orta derece de idi. Ama bu yıl şansı yükselecek ve takdir toplayacak.

Ünal Üstel’de bu yıl yıldızı parlayanlar arasında yerini aldı. Oğlak burcu olan Üstel bu yıl başarılı bir şekilde adından söz ettirecek. Genel olarak içlerine kapalı görünseler de, bu durum ancak kendilerini güvende hissettikleri zaman tersine döner. Oldukça neşeli ve mutlu bir görüntü çizerler ama yine de bunu çok belli etmezler.

Seçimden sonra 4’lü koalisyon var sıralaması ise şu şekilde;

Seçim’de parti sıralaması;

1.CTP

2.UBP

3.YDP

 

Abdelaziz,Demokrat Parti ve Halkın Partisi’nin de barajı geçmekte zorlanacağını söyledi.

Dr. Abdalla Abdelaziz
Dr. Abdalla Abdelaziz

Uyuşturucu ve hırsızlık trafik çarpışmaları daha da artacak”

KKTC’de 2021yılında, uyuşturucu, cinayet ve hırsızlığın artacağını ayni zamanda eşcinsel ilişkilerin de artacağını söyledi. Ayrıca “salgından sonra feminist hareketin sesi daha gür çıkacak” dedi. 2021 yılında trafik çarpışmaların yine olacağını belirterek uyarıda bulundu. Uyuşturucu suçlarının fark yaratarak artacağını belirten Abdulaziz, 2021 yılında mahkemeler dolup taşacak, şiddet artacak dedi. 2021 yılında üzücü büyük bir olay yaşanacağını, ölümü bir tek Allah bilir diyen Abdülaziz; “Kıbrıs’ın iki ünlü işadamını kaybedeceğiz. Bu kişiler tüm toplumun sevdiği, değer verdiği insanlar” bu yıl aramızdan ayrılacaklar. Ayni zamanda Balık burcunda olan bir kişinin rahatsızlığını duyacak ve toplum büyük üzüntü yaşayacak dedi.

 2021 yılında burçları neler bekliyor

Koç: Sağlığınız bu yıl önemli problem çıkarmayacak, omuzlarınızı, kollarınızı kollamalı ve ağır eşya kaldırmamalısınız. Eski dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Artık, her şeyi sınıyor ve sınavdan geçiriyorsunuz. Beraber çalıştığınız kişilerle ortak fikirler üreteceksiniz. Kariyerinizle ilgili başarı size parayı da getirecek. Bazı ilişkilerinize belli bir mesafe getireceksiniz. Başarılı bir yıl olacak ama özellikle iş hayatındaki düşmanlara karşı dikkatli olun. Maddi konularda harcamalarınıza çok dikkat etmelisiniz. Gereksiz harcamalara dikkat edin.

Boğa: Önünüzde çok güzel ve ilginç fırsat çıkacak. Sağlıkta tüm hastalıklar kanser vb. de dahil olmak üzere genel bir rahatlama var. Öfkelerinize hakim olduğunuz sürece, sağlığınız bir sorun yaratmayacak. Satamadığınız bir mülkünüz ve mirasınızla ilgili sorunlar çözümlenecek. Bu yıl da, hırslı ve başarılı olmaya devam edeceksiniz. 2021 aşk yılı ama evlilik gözükmüyor. Bazılarınız için evlilikle bitecek yeni ilişkiler gündeme gelecek.

İkizler: 2021’de rahatlayıp nefes alacaklar. İkizler burcu olarak risklerden korkmamayı öğrendiniz artık. İkizler burcu politikacı veya iş adamları da bu sene daha rahat hareket edebilirler. Çok güzel bir yıl onları bekliyor. Yıl boyunca aşk sizden yana. Sürpriz gelişmelere bu yıl hazırlıklı olmalılar. Ailenizle ilgili olayları önemseyeceksiniz. İkili ilişkilerine ve evlilik hayatlarına özen göstermeleri gerekebilir. Sağlık konusunda ise bir problem gözükmüyor. Geçmişte yaşadığınız zorluklarla başa çıkmayı öğreneceksiniz.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar