Aşina ve Uçaner’e ceza geldi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Aralık 10, 2023
FutbolSpor

Aşina ve Uçaner’e ceza geldi

cezalar

KTFF Disiplin Kurulu Küçük Kaymaklı T.S.K. Başkanı Akay Aşina’ya 30 gün hak mahrumiyeti ve Kemal Uçaner’e de 4 maç ceza verdi.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Disiplin Kurulu 10-11 Mart 2020 tarihleri arasında oynanan Nicosia Group Kıbrıs Kupası ile ilgili olarak toplandı.
Av. Gizem Bahri Soydan başkanlığında toplanan Disiplin Kurulu söz konusu tarihler arasında oynanan karşılaşmalarla ilgili olarak disiplin cezalarını görüştü.
Toplantıda aşağıdaki kararlar alındı:


Kemal Uçaner’e 4 maç ceza

11/03/2020 tarihinde 20 Temmuz Mete Adanır Stadında Doğan Türk Birliği – Göçmenköy İ.Y.S.K. Nicosia Group Kıbrıs Kupası A Takım müsabakasının 45. dakikasında, Göçmenköy yedek kulübesinde bulunan 102095 lisans numaralı Göçmenköy İ.Y.S.K. futbolcusu Kemal Uçaner’in, hakemlerin ve gözlemcilerin raporlarının doğrultusunda, sportmenliğe ve spor ahlakına veya etiğine aykırı hareket etmesi, tutum ve davranışlarıyla KTFF’nin saygınlığını  zedelediği  veya değerini düşürdüğü tespit edilmiş olup adı geçen futbolcuya Disiplin Talimatının 35(1)’in ihlalinden dolayı 35(1) (A) uyarınca 4 (Dört) Resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

Akay Aşina’ya 30 gün hak mahrumiyeti

11/03/2020 tarihinde 15799 maç numarası ile Yenicami A.S.K. ile Küçük Kaymaklı T.S.K. arasında gerçekleşen Nicosia Group Kıbrıs Kupası Çeyrek Final 2. Maçında Küçük Kaymaklı T.S.K. Başkanı Akay Aşina’nın müsabaka hakemine yönelik eylemlerinden dolayı KTFF Disiplin Talimatı’nın 77. maddesi uyarınca tedbirli olarak Kurulumuza sevk edilmiştir.

Disiplin Raporu, Gözlemci raporları  ve Küçük Kaymaklı T.S.K. Başkanı Akay Aşina’nın savunması dinlenerek değerlendirildi. Maç esnasında, hakemin ihraç kararından sonra sahaya girerek, oyuncu’unun ihraç edilmesine tepki olarak hakeme karşı kişilik haklarına saldırı, hakaret ve küfürlerde bulunduğu tespit edilmesi nedeniyle Küçük Kaymaklı T.S.K. Başkanı Akay Aşina’nın KTFF Disiplin Talimatı 41/1’in ihlalinden dolayı 41/1 b uyarınca 30 gün hak mahrumiyeti cezası verilmesine oybirliği ile karar verilmiştir.

KIRMIZI KART CEZALARI

FUTBOLCU CEZA
BARKIN ÖZAŞIK Küçük Kaymaklı TSK 1 Maç

 

KULÜP/PERSONEL/ANT./TD CEZA
MUSTAFA DAĞAŞANER Küçük Kaymaklı TSK 1 Maç
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar