Asfalt ağlamadı biz ağladık - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
KıbrısManşet

Asfalt ağlamadı biz ağladık

Boğazköy’de araç çarpması sonucu ağır yaralanarak hayatını kaybeden 14 yaşındaki Mehmet Topal’ın ailesi kazalara dikkat çekmek için sürücülere mesaj verdi

Devrim DEMİR

Boğazköy’de 7 Temmuz tarihinde yaya olarak bulunduğu esnada, afet Karasalih’in yönetimindeki GU 735 plakalı aracın çarpması sonucu ağır yaralanarak hayatını kaybeden Mehmet Topal’ın ailesi, başka gençlerin ve Mehmetler’in trafikte ölmemesi için, kazanın olduğu yerde ve evlerinin önüne astıkları yazı ile sürücülere mesaj yolladı.


Aile kazanın meydana geldiği yere siyah çelenk bağlayıp, evlerinin önüne “Bu bir uyarıdır, asfalt ağlamadı biz ağladık. Trafikte yolda dikkatsiz olduğun sürece sende bir katilsin” şeklinde yazısı ile yoldan geçen tüm sürücüleri uyarıyor.

Gencecik yaşta evlatlarını trafiğe kurban veren aile, acısını yazıya dökerek teselli bulmaya çalışıyor.

mehmet topal1

Topal geçtiğimiz hafta toprağa verilmişti

Araç çarpması sonucu ağır yaralanan talihsiz gencin yaşam mücadelesi 4 gün sürmüştü. 9 Temmuz’da beyin ölümü gerçekleşen Topal’ın organları ise ailesi tarafından bağışlanarak 5 kişiye yeniden hayat verdi.

14 yaşındaki Mehmet Topal, geçtiğimiz hafta Ağırdağ köyünde ailesi ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Karasalih cezaevine gönderilmişti

Kazanın ardından soruşturma amaçlı 6 gün poliste tutuklu kalan 26 yaşındaki Afet Karasalih’in ise soruşturması tamamlandı.

Karasalih, geçtiğimiz hafta Girne Kaza Mahkemesine çıkartılarak yargılanıncaya kadar 1 ayı geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevine gönderildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar