Köşe Yazarları

AŞAĞIDAKİLERİ KORONAVİRÜS’TEN KURTARILACAK GENÇLERİMİZ İÇİN YAZDIM…


Kimsenin kimseden hesap soramayacağı bir döneme girdik. Herkes haklı!

Kimsenin kimseyi töhmet altına sokamayacağı bir devri yaşıyoruz. Çünkü artık insanlar kendi iradelerinin sahipleri değiller!

Kimsenin kimseyi başarılı yada başarısız, becerikli yada beceriksizlikle suçlayacak hakkı hukuku da kalmadı!

Ve halk artık Hükümetinin icraatlarını bile yargılayamaz çünkü hükümet de iradesiyle gücünü yitirdi!

NEDEN ama? Çünkü TÜM bu hayal gibi değişimlerin tek bir yetkili ve sorumlusu var ki artık “insanların iradeleri, yanlış ve doğruları, hak ve hukukları “ondan” sorulur kararları “o” verir insanların yaşamları bile “onun” takdiriyledir..

EVET o büyük güç Allah değil ama namlı adıyla Koronavirüs’tür! Yani “Covid 19!”

Ve müjdeler olsun. Bundan sonra da “egemenliğinin” ne kadar devam edeceğini kimselerin bilmediği bir süre bu büyük güç olan “virüsle” birlikte ve müsaadeleriyle yaşayacağız!

TUTUN ki bütün yaşam değerlerimiz tarumar oldu… Düzenlerimiz.. İdeallerimiz.. Gelecekteki beklentilerimiz…

Ve kaçınılmaz bir tecellide düzenlerimizi değiştiriyor yeni düzenler oluşturuyor bu yolda yeni kararlar alıyor kendimizi virüsle yaşamaya alıştırmak için  “tedbirler” üzerine inşa edilmiş “yasakçı kararlar” alıyoruz..

BU nedenle: Artık bundan sonra da yaratacağımız tüm bozuk düzenlerin… Yanlışların, falsoların, aksiliklerin… Kısaca olumsuzlukların hesaplarını soramayacağız!.. Çünkü hepsinin de tek cevabı “Coranavirüsün yarattığı yeni bir dünya kaosunun sonucuna bağlanacaktır. Tutun ki Kıyamet günü koptu da onu yaşıyoruz şimdi!

…FAKATTT! Gelecekte mutlaka yenik düşeceği için dünyayı terk edecek olan bu koronavirüsten kurtarılacak.. Kurtarıldığı için neslimizi sürdürecek.. Bekamızı tayin edecek olan.. Her bir değerin üstünde bir “ulusal değerimiz” vardır: Onlar “Çocuklarımız, gençlerimizdir…” Onları o gelecekte güçlü kılacak olan da “eğitim ve öğrenimleridir…”

İŞTE bugün “gün” onların günüdür.. Onları geleceğe en iyi şekilde hazırlama günüdür.. Onları olası koronavirüsleri defedecek bilgi ve beceride yetiştirmek günüdür.. Bugün gün “virüsün tüm tehdit ve zararlarına karşın eğitim öğrenim günüdür. Bugünün çocuklarının yarının “büyükleri” olabilmelerini sağlayacak olanakların, araç gereçlerin her türlü eğitim ve öğrenim gereksinmelerinin hazırlanması günüdür..

ÖLEN ölecektir! Kalan sağlar çocuklarımız gençlerimizdir. Gelecekte bu vatanı onlar devralacak, neslimizi onlar sürdürecektir..Sn: Tatar hükümeti: “Koronavirüs bahanesine” koyup sığdırdığınız tüm yanlışlarınızla beceriksizliklerinizi, kararlarınızla kararsızlıklarınızı, çektirdiklerinizle bundan sonra çektireceklerinizi af etik!.. Çünkü her şeye karşın sayenizde virüs’ten en az etkilenen ender ülkelerden biri olduk, sağolun…

AMMA okulların açılmasına iki aya yakın bir süre kaldığını, aslında çoktan başlaması gerekirdi ama tutun ki koronavirüsten dolayı geciktirildiğini kabulde ve daha şimdiden:

BİR: Okulların onarımlarına hemen başlayın… İKİ: Öğrencilerin sınıflarda “mesafe” yönünden nasıl oturmaları gerektiği konusunda ilgili ve yetkili kişiler ve Komitelerle de istişarelerde bulunarak bir karara varın… ÜÇ: Öğrenci taşıyan otobüslerle anlaşmalarınızı yapın ve tedbirleri aldırın… DÖRT: Teneffüslerde öğrencilerin hangi tedbirlerle “bulaştan” arındırılabileceklerini bu konuda yapmanız gerekenleri bircik bircik karara dökün.. BEŞ: Ve öğretmen eksikliklerini tamamlamak için yine okulların açılmasını beklemeyin.. ALTI: Ve Sn. Başbakan, Eğitim Bakanı, Hükümet yetkilileri ne olursunuz bu yıl “Eğitimi kurtararak çocuklarımızı gençlerimizi de kurtarın.. Dolayısıyla geleceğimizi kurtarın..

 

 

 


Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı