KıbrısManşet

Arıklı: Maraş’taki kamu malları hızla kullanıma açılmalı


Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı; Maraş’taki kamu mallarının hızla kullanıma açılması gerektiğini söyledi.

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı Erhan Arıklı başkanlığındaki YDP Başkanlık Divanı bugün Kapalı Maraş’ı ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde kontrol etti.Bakanlık Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamaya göre, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter’in de eşlik ettiği ziyarette özellikle tamiratı tamamlanan Bilal Ağa Mescidi ile ilgilenen Arıklı şunları söyledi;

“Bilal Ağa Mescidi’nin de içinde bulunduğu Vakıf 1821 tarihinde kurulmuştur. Bu Vakıfın arazisi üzerinde 1 Adet Mescid, 7 adet dükkan, 2 adet Kahvehane, 1 adet ev, müştemilatı vardır. Vakıflar İdaresi olarak bu Vakfın gayri menkullerinin acil bir şekilde tamiratını yapacağız.

Maraş’ın Vakıf arazisi olduğu gerçeğini kanıtlamak için elimizdeki Bilal Ağa Vakfı’ndan yola çıkmalıyız. Arkasından süratle Maraş’taki Kamu mallarını halkın kullanımına açmalıyız. Bu kamu malları üzerinde Adanın 2 sahibinden biri olan Türklerin de hakkı var. Bu hakkı kullanmamızı BM dahil hiç kimse engelleyemez.”

 Başa dön tuşu