Aresliler ikinci virajda - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
Spor

Aresliler ikinci virajda

 

 


HEDEF KÜRSÜ: Türkiye Triatlon Şampiyonası’nda genel klasmanın ikinci yarışı yarın İznik’te gerçekleşecek. Antalya’daki ilk ayak yarışında iki birincilik, bir dördüncülük alan ülkemizden Ares Spor Kulübü triatloncuları Emine Uluçay, Kemal Elektrikçi ve Hüseyin Arhan yine kürsüye çıkmak hedefiyle İznik’e uçtu

Yüzme, bisiklet ve koşu parkurlarının ardı ardına geçildiği triatlon sporunda ülkemize geçtiğimiz yıl Türkiye şampiyonluğu getiren Ares Spor Kulübü triatletleri 2016 sezonunda da bu hedef doğrultusunda Türkiye Triatlon Şampiyonası yarışlarına giriyor.

Türkiye Triatlon Şampiyonası 2016’nın ilk ayak yarışına Antalya’da katılan Ares triatloncularından Emine Uluçay ve Kemal Elektrikçi yaş gruplarında birinci, Hüseyin Arhan ise yaş grubu dördüncüsü olmuştu.

Toplam 5 ayaktan oluşacak Türkiye Triatlon Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışı İznik’te yarın gerçekleşecek. Sprint mesafede gerçekleşecek yarış için dün adamızdan ayrılan Emine Uluçay, Kemal Elektrikçi ve Hüseyin Arhan, İznik’te en iyi dereceyi elde edebilmek ve yine kürsüye çıkabilmek için mücadele edecek.

750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet ve 5 kilometre koşu parkurlarından geçip en hızlı şekilde finişe ulaşmayı amaçlayacak sporcular İznik’teki gölde yüzecek ve bisiklet parkurunda bozuk zeminli yolda sürüş yapacak.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar