Diğer SporlarSpor

Ares, İznik’te 3’te 3 yaptı
Türkiye Triatlon Şampiyonası 2016’nın ikinci ayak yarışına giden ülkemizden Ares Spor Kulübü’nün üç triatleti yaş gruplarında birincilik elde etti

ADIM ADIM TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞUNA:

Toplam 5 etaptan oluşacak Türkiye Triatlon Şampiyonası 2016’nın ikinci ayak yarışı olan İznik triatlonuna katılan Ares Spor Kulübü’nden Emine Uluçay, Kemal Elektrikçi ve Hüseyin Arhan yaş gruplarında birinci gelerek müthiş bir başarıya daha imza attı. Geçtiğimiz yıl Türkiye Triatlon şampiyonluğu elde eden Ares triatloncuları bu yıl da yine aynı hedefe doğru emin adımlarla ilerliyor

Ülkemize geçtiğimiz yıl Türkiye Triatlon şampiyonluğu getiren Ares Spor Kulübü triatloncuları bu yıl da aynı hedef ile çıktıkları yolda emin adımlarla ilerliyor.
Toplam 5 etaptan oluşacak Türkiye Triatlon Şampiyonası 2016’daki yarışlar arasında en iyi 3 yarış derece hesaplanarak belirlenecek Türkiye şampiyonluğu mücadelesinde ülkemizden Ares triatletleri büyük avantaj elde etmiş durumda.Antalya’da geçen ay yapılan ilk ayak yarışına da katılan Ares’ten Emine Uluçay ve Kemal Elektrikçi yaş grubunda birincilik elde ederken Hüseyin Arhan birinciliği kaçırmıştı.

2016 sezonunun ikinci ayak yarışı olan İznik triatlonuna katılan Ares triatletleri bu kez 3’te 3 yapmayı başardı. İznik’teki sprint triatlon yarışında 750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet ve 5 kilometre koşu mesafelerinden geçerek finişe ulaşan sporcularımız kendi yaş gruplarında birinci olarak genel klasman şampiyonluğu hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu.

triatlon3

Dereceler göz doldurdu

İznik Sprint Triatlonu yarışında mücadele eden Ares triatloncuları arasında en iyi zamanı Kemal Elektrikçi yaptı. Elektrikçi 750 metre yüzme, 20 kilometre bisiklet ve 5 kilometre koşu mesafesini 1 saat 6 dakika 41 saniyede tamamlarken, ikinci en iyi zamanı Hüseyin Arhan yaptı.

Kemal 1.06.41 ile kendi yaş grubunda kürsünün zirvesine çıkarken, Hüseyin Arhan ise 1 saat 8 dakika 10 saniyede finişe ulaştı ve yaş grubu birinciliğini kimseye kaptırmadı.

triatlon1

Emine Uluçay ise 1 saat 16 dakika 3 saniye ile finişe ulaşarak yaş grubu birinciliğini elde ederken, ilk ayak ve ikinci ayak yarışlarında yaş grubu birinciliğine ulaşan Emine ile Kemal, Türkiye şampiyonluğuna çok yaklaştı. Hüseyin Arhan da Türkiye şampiyonluğu elde edebilmek için şampiyonanın diğer yarışlarında da birincilik mücadelesi verecek.

Başa dön tuşu