Diğer SporlarSpor

Ares’in şampiyonları Türkiye yolcusu
 
 GENEL KLASMAN YOLCULUĞU: Türkiye Triatlon şampiyonası 2015’te şampiyon olan Ares triatloncuları Emine Uluçay ve Kemal Elektrikçi ile Türkiye ikinciliği elde eden Hüseyin Arhan 2016 şampiyonasının ilk yarışı için yarın adadan ayrılıyor. Türkiye Triatlon Şampiyonası 2016’nın ilk yarışı Pazar günü Antalya’da gerçekleşecek ve Ares sporcuları olimpik mesafede derece için ter dökecek

Ülkemize triatlon dalında ilk kez Türkiye şampiyonluğu getirten Ares Spor Kulübü triatletleri bu yıl ayni başarıyı yakalamak için yine yola çıkıyor. Türkiye Triatlon Federasyonu’nun düzenlediği triatlon şampiyonası 2016’nın ilk yarışı hafta sonu Antalya Konyaaltı Plajı’nda gerçekleşecek.

Türkiye Triatlon Şampiyonası 2015’te şampiyon olan Emine Uluçay ile Kemal Elektrikçi ve Türkiye ikinciliği elde eden Hüseyin Arhan 2016 şampiyonasında da başarılı olabilmek için yarışacak.

Genel klasman kapsamındaki yarışlara katılarak dereceye girmek ve sezon sonunda oluşacak puanlamada yine kupa ve kupalar alabilmek için 2016 yarışlarında mücadele edecek Emine Uluçay, Kemal Elektrikçi ve Hüseyin Arhan Antalya’da ilk sınavlarını olimpik mesafede verecekler.

1.5 kilometre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşu parkurlarının ardından en hızlı şekilde finişe ulaşmaya çalışacak sporcular Pazar öğlen start alacaklar.

Başkandan başarı dileği

Ares Spor Kulübü Başkanı Osman Yoran, Türkiye Triatlon Şampiyonası 2016’da yarışacak sporculara başarılar diledi. Geçtiğimiz yıl yakalanan başarı ve elde edilen Türkiye Şampiyonluğu ile ülkemize bir ilki yaşatan Ares sporcularının kendilerini gururlandırdığını belirten başkan Yoran, 2016 yarışlarında da kazasız, sakatlıksız ve başarılı dereceler elde etme temennisinde bulundu.

Osman Yoran, “sporcularımız antrenörümüz Cem Dağdelen nezaretinde sezon başından beridir çok iyi çalışmaktadır. Ares olarak hedefimiz her zaman için uluslar arası arenada mücadele etmek ve ülkemizi başarılarla temsil etmektir. Geçtiğimiz yıl Türkiye’de elde edilen şampiyonluğun bu yıl da tekrarlanmasın dilerken sağlıklı şekilde finişe ulaşmak öncülüğünde yarışacak olan herkese başarılar dileriz” dedi.

Başa dön tuşu