Arena’da muhteşem gala - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

Arena’da muhteşem gala

İZOLDA-VİKTORİA VE MURAT-SELÇUK ŞAMPİYON:

Turnuvada birincilikler favori isimlerin oldu. Bayanlar finalini bu kategorinin zirvedeki oyuncuları İzolda Körfez-Viktoria Smetaniuk çifti alırken erkeklerde birincilik “2013 Akdeniz Oyunları” şampiyonu Murat Giginoğlu-Selçuk Şekerci ikilisinin oldu


ERKEKLER FİNALİNİ KILIÇ YÖNETTİ:
Lefkoşa Zafer Kupası final etabının erkekler finalinde KKTC Voleybol Federasyonu’na bağlı hakemlerden Sedat Kılıç başhakem olarak görev aldı

GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTILAR:
Bayanlarda ülkemiz adına mücadele eden başarılı sporcularımız Çağla Kumova-Meliz Örtunç ikilisi üçüncü olarak göğsümüzü kabarttı. Çağla-Meliz, üçüncülük maçında Ayşe Aydın-Pınar Özkan’ı 2-1 yendi

Tonguç KOTAK

Türkiye Voleybol Federasyonu PRO Beach Tour 2013’ün final etabı olan Lefkoşa Zafer Kupası, dün akşam oynanan erkekler ve bayanlar final müsabakaları ile tamamlandı.
Zafer Kupası’nın şampiyonları; bayanlarda Türkiye’nin zirvede yer alan isimleri İzolda Körfez-Viktoria Smetaniuk çifti, erkeklerde ise ligin yenilgisiz oyuncuları “2013 Akdeniz Oyunları” şampiyonu Murat Giginoğlu-Selçuk Şekerci ikilisi oldu.

Bayanlarda çekişmeli final
Beach Voley Arena’nın üç gün ev sahipliği yaptığı organizasyonun bayanlar finali büyük çekişmeye sahne oldu. Lion Clup Energy Drink Takımı oyuncuları İzolda Körfez-Viktoria Smetaniuk ikilisi, Sole Mare Beach Team takımından Gizem Giraygil-Burcu Atasoy ikilisini 2-1 yenerek birincilik ödülünü aldı.
Maça iyi başlayan İzolda-Viktoria ikilisi ilk seti 21-18 alarak 1-0 öne geçti. İkinci sette toparlanan rakipler Gizem-Burcu çifti ise bu sette 21-18 üstünlükle durumu 1-1 eşitliğe getirdi.
Zafer Kupası şampiyonunu “tie break” seti belirledi. Türkiye’nin bu dalda bayanlar kategorisinin iddialı isimleri İzolda-Viktoria çifti rakipleri önünde sergiledikleri üstün oyunla seti 15-7 maçı da 2-1 kazanarak hedeflenen sona ulaştı.
Bu arada, bayanlarda üçüncülük maçını ülkenin bu daldaki başarılı sporcuları Çağla Kumova-Meliz Örtunç ikilisi kazandı. Çağla ve Meliz, üçüncülük maçında Ayşe Aydın – Pınar Özkan’ı 2-1 yendi.

Erkeklerde şampiyon Murat-Selçuk
Erkekler finali Murat Giginoğlu-Selçuk Şekerci’nin oldu. 2013 Akdeniz Oyunları şampiyonları, fazla zorlanmadıkları mücadelede Caner Çiçekoğlu- Volkan Güç ikilisini 21-15 ve 21-18’lik set sonuçlarıyla 2-0 yendi.
Bu arada, erkekler final mücadelesinde KKTC Voleybol Federasyonu’na bağlı hakemlerden Sedat Kılıç başhakem olarak görev yaptı.

Ödüller verildi
Türkiye Voleybol Federasyonu PRO Beach Tour 2013’ün final etabı Lefkoşa Zafer Kupası’nın ödülleri finallerin hemen ardından verildi.
Ödüller, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Kadri Fellahoğlu, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Ekşi ve KKTC Voleybol Federasyonu Başkanı Enver Kaya tarafından takdim edildi.

PLAJIN KRALİÇELERİ: Bayanlarda şampiyonluğu kazanan İzolda ve Viktoria kupalarını kaldırdı

Fotoğraflar: Mustafa ŞENAL

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar