Arda'ya Galatasaray Yolu Gözüktü! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Eylül 24, 2023
Spor

Arda’ya Galatasaray Yolu Gözüktü!

Arda'ya Galatasaray Yolu Gözüktü!

Galatasaray'da Arda Turan krizi yaşanıyor. 2011-2012 sezonunda Sarı- Kırmızılı takımdan İspanya'nın Atletico Madrid kulübüne transfer olan milli oyuncunun bonservis bedeli iki kulüp arasında tatsızlığa neden oldu.

Arda için, Galatasaray'la 12 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında el sıkışan Sarı-Kırmızılılar, geride kalan 1.5 yılda sadece 4 milyon Euro alabildi. Galatasaray yönetimi, geriye kalan 8 milyon Euro'yu almanın peşinde. Ekonomik sıkıntılar içinde boğuşan Atletico Madrid, Sarı-Kırmızılı takımdan süre isterken Arda'nın Galatasaray'a geri dönmesi de gündeme geldi.


Böyle bir ihtimalde Sarı-Kırmızılılar, eski yıldızına geri kavuşmuş olacak. Ancak, bu transferden doğan ve ekonomik planlama içinde yer alan 8 milyon Euro'luk kazanç kaybedilmiş olacak. Yönetim, bu sorunu çözmeye çalışıyor. G.Saray Başkan Yardımcısı Dürüst, Atletico'lu yöneticilerle biraraya gelse de olumlu sonuç çıkmadı. CAS yolu açık…

Arda Turan'ın ödenmeyen bonservisi nedeniyle gündeme gelen krizi aşmaya çalışan Galatasaray'da başkan yardımcısı Ali Dürüst, geçtiğimiz günlerde Atletico Madrid Eşbaşkanı Gil Marin ile biraraya gelse de olumlu sonuç alınamadı. Marin, süre isterken, Dürüst, "En iyisi Arda'yı geri verin" dedi.

Marin'in, Arda'yı satıp iki kulübün de kazançlı çıkacağı bir formül üzerinde durduğu öğrenildi. Sarı- Kırmızılı yönetimin ise bu sorunu çözmek için en son olarak CAS'a gidebileceği konuşuluyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar