KıbrısManşet

Arda Kalfaoğlu: Bu düzene artık son vermeliyizArda Kalfaoğlu, Halkın Partisi (HP) Gazimağusa’dan Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Kalfaoğlu aday adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;
Değerli Dostlarım, Arkadaşlarım ve Ailem,Bazı kararları almak zordur ama o an hayatınızın seyrini değiştiren, geleceğinizi şekillendiren dönüm noktasıdır. Hayat bana cesaret edip konfor alanından çıktığım ve risk aldığım zamanlarda aslında kendim için ne kadar doğru bir adım attığımı gösterdi. 21 yıllık profesyonel kariyerim süresince, gerek otomotiv sektöründen enerji sektörüne geçiş yaparken, gerekse bankacılık sektöründen gelen teklifi kabul ederken bireysel gelişimim ve geleceğim için ne kadar doğru kararlar aldığımı, yaşadığım bu süreçler bana kanıtlamıştır.

Bunun yanında özellikle yaşınız ilerleyip bireysel gelişiminiz ve tecrübeniz arttıkça, çevrenize daha faydalı olabildiğinizi fark ediyorsunuz. Özellikle Kıbrıs Türk Sanayi Odası Genç Profesyoneller Platformu’nda Asbaşkanlık görevini yürüttüğüm dönemde tüm zorluklara ve engellere rağmen projelerin üretilip, hayata geçirilebildiğini gördüm.

Uzun bir süredir siyaset ile ilgilendiğim ve Halkın Partisi’nin üyesi olduğum birçoğunuzun malumudur. Gerek HP Girne İlçe Yönetimi’nde görev aldığım dönemde, gerekse partim tarafından atandığım KKTC Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği görevim süresince, her zaman adil ve tarafsız yönetim anlayışıyla çalıştım. Bu dönemde ihtiyaç duyan herkese yetkim ve sorumluluğum çerçevesinde yardımcı olmak için elimden gelen her şeyi yaptım. Kurum ve derneklerde yaşadığım bu ve buna benzer tecrübelerin ardından, 2021 yılı başında yapılan Halkın Partisi 2.Olağan Kongresi’nde üyelerimizin takdiriyle Parti Meclisine seçildim.

Doğup büyüdüğüm bu adaya aşık biriyim. Ülkemi ve kültürümü çok seviyorum. Hissettiğim bu bağ ve tutku hiçbir zaman azalmadı. Ancak ne yazık ki menfaat, koltuk ve makam sevdasıyla hareket eden siyasi yönetim anlayışını gördükçe, ben de sizler gibi birçok defa umutsuzluğa düştüm. Özellikle son bir yıldır hepimizin yaşadığı ekonomik sıkıntılar, kötü yönetim ve siyasetin gelmiş olduğu nokta, radikal reformların yapılması gerektiğini hepimize göstermiştir.

Bu noktada, siyasi görüşümüz her ne olursa olsun, bireysel beklentileri bir kenara bırakıp kendimizin ve ailemizin geleceği için en doğru kararı vermeli, irademizi sandığa yansıtmalıyız. Bir bakanlıktan diğer bakanlığa geçen, sadece koltuk sevdasıyla hareket eden, amaçları ülkeye hizmet etmek yerine kendilerine ve yandaşlarına menfaat sağlamak olan bu düzene artık son vermeliyiz. Ekonomide, sağlıkta, eğitimde, çevrede ve devlet yapısında kronikleşen sorunları hak ve adaleti koruyarak, liyakate önem vererek, ortak akıl ve çok çalışarak aşabiliriz.

Sizlerin desteği ile sadece ülke sevgisi ve gailesiyle çıktığım bu yolda Gazimağusa İlçesi Milletvekili Aday Adayı olduğumu saygılarımla duyururum.

#BirlikteBaşaracağız #BuMemleketSahipsizDeğildir #HalkınPartisi

Başa dön tuşu